| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face pentru a nu mai avea cosuri pe fund? ma confrunt cu aceasta problema mai putin eu decat o alta prietena de. a mea. avem nevoie de o solutie.multumim

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un tonic antiseptic, batonașe care usucă coșurile (se găsesc la farmacie), spălatul tenului cu ceai concentrat de mușețel, tinctură de propolis aplicat pe fiecare coșuleț în parte, etc.
Pe tenul cu probleme nu se aplică fond de ten (risc de suprainfectare), părul rezultat de la breton trebuie așezat în așa fel să nu intre în contact cu locurile afectate (acutizarea coșurilor), etc.
Dacă nu apar rezultate pozitive trebuie să faci o vizită la un dermatolog pentru un diagnostic diferențial și instituirea tratamentul corespunzător.
Pa, pa.