| anonim_4396 a întrebat:

Buna

Am 16 ani si ma confrunt cu o problema mai rara. Sunt urat, am buzele disporpotionate, nasul stramb si niste cosuri pe fata, iar parul imi sta de cacao. In fine, m-am impacat cu asta si stiu ca nu o sa am vreo prietena pentru ca asa ceva nu este posibil. Oare pe la varsta de 30-40 ani, femeile nu o sa tina cont asa mult de aspect?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu cat imbatranesc pun mai putin pret pe aspect, doar mintea nu mai e ca la tinerete

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia uitati va cel preocupă pe el la 16 ani, fetelelaughing Pînă cind vei avea tu 30 40 de ani mai este destulă vreme, asa ca ocupă te tu frumusel de scoală, de carte lasa fetele, ca alea nu se uita la tine daca nu ai bani, alea vor siguranță financiară, nu conteaza frumusetea ta, ca aia nu tine de foame, nu platesti facturile cu aspectul fizic, nu dau ăia 2 bani pe tine daca nu ai cu ce plătii, te scot afara din casă, asa ca accepta te asa cum esti, si cauta sa ai alte calitati de dorit, care sa compenseze fizicul. Succes.

| neutrino a răspuns:

Aspectul va conta intotdeauna, dar cauta-ti si accepta si tu o fata pe masura nasului tau: sigur vei gasi!

| aXy99 a răspuns:

Pentru cosuri du-te la dermatolog, ia SOTRET, in cateva luni vei scapa de TOATE, parul tundeti-l intr-un fel in care sa iti placa si sa iti stea bine, vorbeste cu frizerul. Buzele si nasul poate le rezolvi in timp daca arata chiar urat. Dar ma indoiesc, cred ca doar exagerezi. Sigur iti vei gasi o prietena la momentul potrivit. Si ca sa te consolez, sa stii ca eu n-am niciuna dintre problemele tale si sunt singur.

| Oana92 a răspuns:

As putea sa bag mana in foc ca nu e deloc asa! Invata sa te accepti asa cum esti, altfel vei trai mereu intr-o depresie. Si e pacat...

| AlexDFY a răspuns:

Cum a zis si aXy99, cauta o freza care sa iti placa, fa sala sau ceva, macar corpul sa arate fain, si oricum tot o sa gasesti pe cineva

| Madesz a răspuns:

Ingredientul bombă : BANII. Iti faci operații estetice ( la 18 ani ). happy

| Ceva123 a răspuns:

Salut, am impresia ca prea exagerezi cu tine si nu trebuie sa fii asa aspru, o fata care te va place o tina cont nu foarte mult de aspect decat la cateva caracteristici in rest caracterul conteaza.

| MarianPapuc98 a răspuns (pentru Ceva123):

Asta cu caracterul e expirata de mult, si nu exagerez cu mine, crezi ca nu ma vad destul de bine in oglinda? Fata de altii sunt realist. Iar cu fetele ti-am spus, sunt deja impacat ca voi fii singur anii astia. Ma gandesc ca pe la 30-40 ani mentalitatea lor se vor schimba.

| Bogdan2111s a răspuns:

Salut eu cred ca iti lipseste increderea de sine este inposibil sa nu gasesti o fata care sa te placa asa cum esti. Sunt o gramada de fete incerci cu una daca nu merge incerci cu alta si tot asa, pana cand vei reusi.