| anonimaalee29 a întrebat:

Ce pot face sa evit excesul de sebum? Ca acum s-a incalzit rau afara si efectiv imi transpira fata... Si port ochelari si imi aluneca de pe nas

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te inteleg perfect. Poti incerca cu servetele demachiante si eventual si cremele de fata cauta sa fie matifiante.

| sierra1 a răspuns:

Servețele umede cât mai des. Simplu.
Apoi mai lucrezi nițel la alimentație

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu mai mananci asa multe grasimi, sare si alte alimente, mancaruri ce contin uleiuri mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpără.ti șervețele speciale care absorb excesul de sebum; poți cumpăra bureței speciali de pudra și îi aplici pe zona nasului( nu o sa mai fie la fel de lucios și alunecos)
Dacă ești acasa, spala.ti fata de 2 ori pe zi cu un săpun hidratant

| Danielachan a răspuns:

Hidratare