| ioana375 a întrebat:

Ce pot folosi impotriva caderii parului si a exfolierii unghiilor si ruperea lor? Am incercat uleiul de ricin dar mi se pare ca nu da rezultate...

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Impotriva caderii parului cumpara-ti de la farmacie sampon de la gerovital plant impotriva caderii parului si tot de la gerovital sunt niste fiole ( de doua tipuri), dupa ce te-ai spalat pe cap spargi cate o fiola din fiecare tip, le amesteci si aplici mixtura pe par. pentru. unghii foloseste in continuare uleiul de ricin, dar aplica-l in fiecare seara si nu dispera, se vor intari ti-o spun din proprie experienta si lamaia este foarte buna pentru. unghii. succes:* funda?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| christina94 a răspuns:

Ti spun din proprie experienta ca uleiul de ricin face minuni. Te dai seara pe unghii timp de 2-3 saptamana. Si iti recomand Intaritor de unghii cu vitamina B5 de la FARMEC (5-6 lei). acceasi problema o aveam si eu. plus ca eu imi rodeam si unghiile laughing). *. Si pentru par iti recomand o masca cu ulei de ricin si galbenus de ou happy. In 2-3 saptamana vei vedea rezultatele. bafta:**

| EmaS a răspuns:

Foloseste aceasta masca pentru par, da rezultate excelente, iar pentru unghii este bun uleiul de masline.Le intareste si nu se mai exfoliaza.1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe saptamana.

| Mao a răspuns:

Pentru păr : ulei de ricin şi vitamina A de la farmacie, le amesteci şi cu jumătate de oră înainte de spălatul părului te dai la rădăcină. Stai jumătate de oră aşa, iar apoi te speli.
Pentru unghii : încearcă să te dai cu zeamă de lămâie (cu o pensulă, eventual ca cele folosite la lacul de unghii) de 2-3 ori pe zi timp de o săptămână. Cine a încercat a spus că a dat rezultate. Baftă.