Întrebare recomandată | VanillaCh0c0 a întrebat:

Nu stiti cumva daca uleiul de ricin are efecte vizibile in cazul exfolierii unghiilor?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fortifică, la fel și uleiul de măsline, cu rol de hidratare.
Pa, pa.

| Bondarel99 a răspuns:

Uleiul de ricin doar le intareste.Pt hidratare foloseste ulei de masline.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ba da, are rol de hidratare.
Te pup!

| SunnyDay88 a răspuns:

Este bun si uleiul de ricin si cel de masline, dar cel mai bun si recomandat pentru unghii este uleiul de peste.

| ReusxD a răspuns:

Nu,are efecte.Iti garantez euwinking

| Alicezzz a răspuns:

Unghii mai rezistente - Pentru cele care au unghii care se exfoliază sau rup uşor, este indicat tratamentul cu ulei de ricin. Seara se dă jos de pe unghii lacul şi se aplică ulei de ricin pe unghii. Se stă minim o oră cu uleiul pe unghii şi se masează în continuu. Tratamentul ar trebui urmat minim două luni pentru rezultate.

| JustRoxanne a răspuns:

Buna! Din cate stiu eu, are!

| FrumoasaTa a răspuns:

In acest caz nu sunt sigura daca are efect

| frusi a răspuns:

Nu au nici un efect iti garantez eu.l-am folosit 3 luni de zile si unghiile tot continua sa mi exfolieze.

| ValyGh98 a răspuns:

Nu (a incercat varamea)

| krystyne a răspuns:

Eu imi rodeam unghiile dar am auzit ca uleiul de ricin ti-le si intareste dar grabeste si cresterea lor. Ma dam cam de o saptamana cu ulei de ricin si eu una zic ca este bun... nu neaparat ca grabeste cresterea dar mi.a facut unghiile mai rezinstente. De exfoliere nu stiu ce sa iti zic... Dar eu zic ca merita sa te dai cu el, tinand cont ca nu e nici foarte scump.

| Iuliana223 a răspuns:

Buna.
Acest ulei este foarte benefic unghiilor.
te va ajuta foarte mult pentru ca si eu am patit la fel acum vreo doua saptamani si eram innebunita.Dar am aflat de acest ulei si acum unghiile mele arata ca noi! :*