| AndruCriistina a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa numai am cosuri?
Ca sa am buzele carnoase si sa nu fie "uscate"?

Răspuns Câştigător
| romeliakiss99 a răspuns:

Ca sa nu mai ai cosuri poti asa faci o masca cu castravete care se lasa 30-60minute.ea se prepara astfel :se rade castravetele si se staorce puitn (nu foarte tare )de zeama, iar in ace zeama poti inmuia un tamponas de vata si sa o aplici pe fata, iar cat despre buze poti cumpara de la farmacie un unguent de galbenele si sa te dai cu el de cate ori simti nevoia astfel buzele tale vor arata cum doresti! bafat sper ca te-am ajutat! fundita? happy

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi recomand să foloseşti mai bine o mască pe bază de acid salicilic, sau dacă nu tinctura de propolis dă rezultate foarte bune, foloseşte săpunul cu sulf, usucă coşurile.
Pentru buze poţi folosi balsam.
Te pup!

| Havok83 a răspuns:

Cu cosurile poti folosi diferite tratamente creme si asa mai departe dar in legatura cu buzele.Sigur vei satisface pe oricine vei saruta. big grin

| SweetyღGirl a răspuns:

Nu poti impiedica aparitia cosurilor, mai ales daca esti la pubertate.totusi cand iti apare unul foloseste creme sau alte produse cosmetice potrivite tenului tau.in legatura cu buzele, cel mai bine e sa folosesti un strugurel de buze dermatologic in loc de cele comerciale. happy

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut probleme cu coșurile mult timp si am reușit sa scap după ce am folosit un tratament anti-acnee recomand de un doctor dermatolog foarte bun.

Medicul mi-a dat sa îmi cumpăr tratament anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation.

Pe lângă creme eu mi-am schimbat săpunul normal cu un săpun pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai.
La mine efectele s-au văzut foarte repede…. tenul a devenit foarte curat iar coșurile si punctele negre s-au uscat si apoi au dispărut complet.
Iti recomand cu incredere tratamentul.

| acidickiddo a răspuns:

Foloseste niste sapunuri naturale cu argila pentru cosuri.Iar buzele hidrateaza-le cu un balsam de buze.

| Azµre a răspuns (pentru acidickiddo):

Bravo, excelent răspuns.
PS: Evită folosirea gelurilor de duș pe față!

| acidickiddo a răspuns (pentru Azµre):

Am gresit cu ceva undeva? big grin

| Azµre a răspuns (pentru acidickiddo):

Nu, te felicit, bleago...

| acidickiddo a răspuns (pentru Azµre):

Tnx :X

| viki16 a răspuns:

Uite Niste Sfaturi Acolo Unde Ai Cosuri Zeama De Lamaie Iar Pentru Buze Foloseste Labello Bafta Te Pup PA, Pa :*

| AlexDrHouse a răspuns:

Pentru cosuri nu stiu..incearca niste produse naturiste pe baza de argila de la plafar sau farmacie,iar pentru a nu mai avea buzele uscate, poti curata pilea uscata de pe ele cu ajutorul periutei de dinti. e un "truc" care intr-adevar da roade. freaca usor periuta de dinti de buze, iar apoi aplica-ti pe buze un balsam cu menta. buzele fiind sensibile si putin iritate (nu in sens rau), in preajma mentei, vor fi mai carnoase(putin inflamate)
sper ca ti-am fost de ajutor. funda?

| lunaamara a răspuns:

Iti cumperi creme de cosuri si balsam de buze

| JessicaJung a răspuns:

Cosuri-spala-te de mai multe cu sapun protex, uscat nu lichid, si sterge-te cu un prosop. Functioneaza, serios!
buze-daca vrei sa fie mai fine si nu uscate, atunci freaca-te cu putina sare-stai asa vreo doua minute şi apoi spalate cu apa rece.fa asta in fiecare seara timp de o saptamana.pare aiure dar la mine a mers. noroc!

| Dumitriu_Diana_1991 a răspuns:

Crema B.B. pentru cosuri, iar pentru buze balsam de buze de la nivea