| sua01 a întrebat:

Ce pot sa fac sa imi creasca parul mai repede? Il am pana la umeri.

7 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Pentru grabirea procesului de crestere a firului de par, eu folosesc ulei de ricin. Imi aplic o masca compusa din 2-3 lingurite ulei de ricin, 2 lingurite ulei de nuca si zeama de la o jumatate de lamaie. Le amestec foarte bine si le aplic pe parul uscat, ditect la radacina, pentru 3-4 ore. Eu imi aplic aceasta masca de 2 ori pe saptamana si imi creste parul destul de repede. Ca sa-ti faci o idee...eu imi tund bretonul putin deasupra sprancenelor, iar in 3 saptamani imi intra in ochi.

Sper sa aiba efecte si la tine!

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns (pentru AndraNicoleta):

Cam cat iti creste tie asa parul, mie imi creste de 2 ori mai repede si fara sa folosesc aceasta solutie sau alta tongue

| AndraNicoleta a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Pai de deasupra sprancenelor pana in ochi sunt cam 2-2.5 cm. si asta in 3 saptamani. In mod normal parul creste cam cu 1-1.5 cm pe luna.
Deci daca tiei iti cresc 5 cm in 3 saptamani inseama ca esti o anormala.

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns (pentru AndraNicoleta):

Cam 4-5cm in 3-4 saptamani. Si nu sunt anormala. Sunt o gramada de persoane ca mine laughing

| AndraNicoleta a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Http://www.frumusele.ro/......parului/55

Se pare ca si eu am estimat prea mult cu 1.5 cm.

Esti o ciudata, crede-ma!

| Romania_TianDe_1987 a răspuns:

Foloseste activatorul pentru cresterea parului de la tiande.
http://tianderomania.ucoz.com/index/produsele_noastre/0-5 pag. 83 in catalog

| MihaRalu a răspuns:

Eu cred ca asa se intampla la toate fetele, parul creste cam 1 cm pe luna ...fiecare ne dorim sa creasca repede, trebuie doar sa astepti si atat... si spalate cu samponul special tipului tau de par, succes :*:*