| dororo a întrebat:

Vreau niste sfaturi de cum sa imi creasca parul mai repede si mai bogat. ( sunt baiat ) m-am tuns de vreo 1 luna ( aveam parul pana la umeri ) si imi pare rau. Cum pot sa fac sa creasca mai repede?

5 răspunsuri:
| ItsMaxi a răspuns:

Nici un remediu nu exista sa iti creasca in cateva zile sau o saptamana. Intr-o luna creste pana la 3 cm cel mult. Ce ai auzit sau vazut este o vrajeala. Sau o sa auzi si vei vedea pe site-turi minciuni scornite sa faci nu stiu ce sau sa comanzi sulutii magice ca sa iti creasca intr-o saptamana 30 cm. Ca sa ai un par des, mai exact sa iti apara fire noi de par care in timp vor ajunge la lungimea parului, iti poti face masti naturale din : galbus de ou, ulei de ricin, vitamina a, e (capsule/ le gasesti in farmacii) le spargi le pui pe toate laolalta sub un fel de pasta. Ti.o pui in par cu mana, si ti-l masezi. Stai o ora cu o punga pe cap pusa, apoi te speli normal. O data la 4 -5 zile sa iti faci asta. Sau in farmacii iei gama de produse de la gerovital cu lotiune, sampon si ser. Sunt foarte bune. Le folosesc si eu. happy

| dororo explică (pentru ItsMaxi):

Pot pune si pe scalp sau doar pe par?

| ItsMaxi a răspuns (pentru dororo):

Iti masezi tot capul, de la scalp, pana pe toata lungimea parului.

| ViolaTM a răspuns:

Minoxotirosol parca se numeşte. Dar trw să îl foloseşti mult. În primele două săptămâni îţi creşte puf. Dar ca să se stabilizeze şi să fie fire de păr trebuie folosit un an.

| delia28022 a răspuns:

Chiar dacă sunt fata am auzit de mai mulți băieți ca tine. din cand in cand eu ma dau cu ulei de ricin pe care trebuie sa il iei de la plafar. ca e mai bun...