| Magic a întrebat:

Ce propuneti impotriva caderii parului? Dar a matretii?

11 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Sampon Hegron Glans - sampon pentru regenerarea parului cu extract din germeni de grau http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=125

| Bishop a răspuns:

Ulei de ricin, am auzit si ca ar intari firul de par, si foloseste clear (sampon)

| mary_4765 a răspuns:

Pentru caderea parului poti folosi suc de ceapa sau urzica vie fiarta si pusa in tavanul in care doresti sa faci baie
de matreata stiu ca dupa spalarea capului pui 2 linguri de otet si dupa
6 linguri de apa
la mine a functionat

| DarQueen a răspuns:

Am auzit de Revalid, dar nu stiutiu cat este de bun...straight face

| Pinkyx a răspuns:

Si mie imi cade parul.
Mama a fost la Senses Blue si aia de acolo mi-a recomandat un sampon.
Dar a zis ca daca nu functioneaza poate fii si din cauza stresului.
Saponul meu se numeste Herbosophy si este din plante.
Incearca si tu/
Si impotriva matretii. Head&Sholders?thinking
Sau treci pe la Senses Blue daca este si in orasul tau.

| tpufpe a răspuns:

Cauta in google tratamente naturale impotriva caderii parului/matretii si gasesti acolo, faza cu sucul de ceapa nu-ti recomand, nu de alta da nu o sa mai stea lumea pe langa tinewinking, succes

| Monique_3125 a răspuns:

Eu pentru caderea parului am folosit Revalid si a functionat si pentru matreata, pentru ca inainte aveam ff multa-foloseam Clear(de pe la 14 ani). Acum am 16 ani si nu mai am niciun pic de matreata...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Revalid șampon/pastile, Chelstop, ulei de ricin combinat cu cel de măsline, un control medical dermatolog.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revalid pastile si shampoon...sunt foarte bunewinking

| KidoSmart a răspuns:

Clear e cel mai bun mie chiar imi merge si nu mai am atat de multa matreata

| anonima4all a răspuns:

Folosesc si eu Revalid. dar niciun efect...intreaba de altceva la farmacie