| sparklingqueen a întrebat:

Ce recomandari aveti ca sa imi creasca parul repede,mai exact, ce proceduri?

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Proceduri exista cacalau pentru accelerarea cresterii parului dar sunt frectie la picior de lemn, parul creste doar hormonal si programat genetic, deci creste exact in ritmul impus de genetica pe care o ai de la parinti, bunici etc si nimic altceva nu va influenta cresterea lui.

| Miruna333 a răspuns:

Daca vrei proceduri, mezoterapie pentru par. Se fol un ac f subtire cu o substanta. Iti trebuie de la 3-5 sedinte sa vezi rezultate.
Daca vrei ceva mai ieftin, e foarte bun uleiul de roz marin si ulei de ricin.

| Jessica1235 a răspuns:

Spălate cu șamponul de cal, îl găsești la magazinul de animale.

După ce te speli cu el folosește și un ulei de par sau un balsam deoarece șamponul o să usuce destul de tare parul. Eu îl folosesc deja de mai mult timp și îmi place, îmi cade mai puțin păr față de înainte și creste repede.

| Aditu94 a răspuns:

Spalate cu frunza de nuc ori cu porumb

| SuperCoolDude a răspuns:

Astia de aici te iau la misto.

Incearca ulei de ricin.
Gasesti asta la plafar sau comanzi de pe internet.

Link: https://bit.ly/3IJrHYK

Funda? big grin

| adelina29 a răspuns:

Cel mai simplu lucru pe care îl poți face, și cel mai eficient după părerea mea, e să îți masezi scalpul în fiecare seară. Ajută pentru că îmbunătățește circulația sângelui la folicul, aducându-i nutrienți.