| val31989 a întrebat:

Ce rochițe,pantaloni, fuste avantajează o persoană mai plinuță?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pantaloni harem cu un top lărguț.
Fustele largi, ciufulite.
Rochiile drepte ori sac.

| dianainsta01 a răspuns:

Negrul in general subtiaza. poti sa iti iei o pereche de blugi negrii si o camasa mai lunga, in general bluzele lungi si/sau largi. ca rochii, eu zic ca genul acela de rochii stramte in partea de sus, deasupra buricului si mai largi jos.

| carlyhalatz a răspuns:

Pantaloni cu talie inalta,rochite lungi, fuste cu volanase, pantalonii negri, pantaloni bufanti, labartosi.

| alialinu75 a răspuns:

Poti sa porti orce rochita mai larguta jos dar in niciun caz sa nu porti rochite stranse si scurte

| Thanks546 a răspuns:

Nu ma prea pricep, dar sa nu porti niciodata colanti. Dupa mine, un hanorac sau un tricou mai larg cu o pereche de blugi merg foarte bine. Sa nu porti rochii si fuste scurte.
Sper ca te-am ajutat! Pupici!

| Terebesi_Anda_2000 a răspuns:

Pe www .divahair.ro au nişte articole bune pe această temă. în orice caz poţi lua o rochita mai strâmtă sus (în zona pieptul)şi mai largă în jos, pantalonii trebuie să aibă talia mai înaltă şi fustitele cred că sunt ok oricum dar să nu fie prea strâmte sau prea scurte.

| val31989 explică (pentru Terebesi_Anda_2000):

Daca sunt și scundă? Zic că rochițele să fie peste genunchi, sa nu fie la nivelul genunchiului pentru că taie din lungimea picioarelor.Tu cum crezi?

| Daliaaaaaaaa8 a răspuns:

Eu zic ca rochiile cu talia inalta si in jos sa nu fie stranta (adica mai bufanta) happy

| Daliaaaaaaaa8 a răspuns:

Eu zic ca cele cu talie inalta si sa nu fie strante mai jos de talie (adica sa fie bufante).