| acris a întrebat:

Ce sa fac ca nu imi ma cresca firele de par pe sub piele m-am epilat cu epilatorul pe picioare si creste pe sub piele si se vede urat si e enervant sa stai cu penseta sa scoti firele de par de sub piele. ce epilator mi-ati recomanda a fii cel mai bun?

6 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Epileaza-ta doar cu ceara, nu mai folosi epilatorul.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| anka a răspuns:

La dus foloseste un peeling (crema speciala de peeling, sau tarate de grau, malai, etc) sau un gel de dus abraziv si maseaza zonele cu probleme in sensul invers de crestere al firului de par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epileaza-te la cosmetica si ai sa vezi ca incepe sa se subtieze firul de par si nu mai creste atat de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar fi cazul sa intrebi o persoana care deja a trecut peste o astfel de perioada! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat, dar foloseste crema si nu o sa mai fie asa, sau mergi la cosmetica de vreo 2 ori si dupa incearca iarasi cu epilatorul

| Fred a răspuns:

Ai putea sa folosesti o crema abraziva. celulele moarte vor fi indepartate iar firele care au crescut pe sub piele vor iesi la suprafata.