| iuliana_1903 a întrebat:

Ce sa fac ca sa imi creasca unghiile mai repede?

Răspuns Câştigător
| tpuu a răspuns:

Ia apa calduta intr-o canuta sau in ce vrei tu.
tinele in apa calduta 1 min. [sau cat consideri tu ] cand vezi ca ti sa inmoiat pielita ia-ti-o [asta e un mic secret ca sa poate sa iti creasca cat de cat unghia] happy.
Iati de 2 ori pe saptamana pielita[daca e cazul]
Da-ti cu o oja [oja ajuta unghia sa creasca ].
Si sa nu le bagi in gura happy.
Si baga tot de vreo 2-3 ori pe saptamana unghiile in apa calduta
sau am auzit ca e bun si uleiul de masline, parcathinking
Oricum incearca merge cu siguranta!
Succes.

6 răspunsuri:
| ღFrUmUsIkღ a răspuns:

Ca saty kreask unghiile poti face asa:
1)te speli de multe ori pe zi sa fie curatate
2)ti-le tai da nu din carne doar putin sa se mai vada unghia
3)ti-le ingrijesty prin a te da cu lac de unghy si tot felul de solutii pentru protejarea unghiilor. sper ca te-am ajutat.winkingkiss

| iulia7621 a răspuns:

Uleiul de ricin am inteles ca e destul de bun

| bella1998 a răspuns:

Buna.dale o forma egala la toate si ai grija de ele. tinele in apa cu sare si ai sa vezi va se vor intari si mai dale si cu iod, adica ia un betisor cu vata si pune-l in iod si unge toat suprafat unghiei...nu le da cu lac...ca lacul le strica, si in fiecare zi fale cite un pic cu pila pentru unghii ca sa nu se rupa.
PS:da-le cu iod seara ca sa nu ai unghiile galbene toata ziua, sau incearca tratament de la farmacie.pa-pa

| Pandemic a răspuns:

Iti pui unghii false funda?

| Andaiulia a răspuns:

Tratamente pentru unghii.calciu, sa nu le rozi daca ai obiceiul asta si sa le protejezi:X

| happydayy a răspuns:

Eu folosesc Nail experts de la AVON. Mie imi e de mare folos :)
Asa arata :P http://www.avon-shop.ro/......-1851.html