| AndriiAndreeea6 a întrebat:

Ce sa fac ca sa imi creasca unghiile sanatoase si repede? Ce metode stiti si care sunt cele mai eficiente? [FUNDA]

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine, daca le-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (Ca), Zn (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar si foarte eficient - umpli un vas cu apa calduta, dezolvi cateva linguri de sare in ea, si iti tii mainile in apa sarata 20 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mult mai repede. Exista si niste lacuri pentru intarirea unghiilor de la diverse firme (da o cautare pe google!). Iar zeama de lamaie albeste unghiile ingalbenite (poate vei avea nevoie). Succes! Numai bine!

4 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Consuma cat mai mult calciu si vitamina C. Poti si sa aplici seara suc de lamaie pe ele iar dimineata le speli cu apa calduta. De asemenea incalzeste ulei de maslina si tine degetele acolo vreo 10 minute. Asta ajuta sa le intareasca deci din start cresterea lor este asigurata.

| Adelina102 a răspuns:

Eu mi-am cumparatd e la famacia naturista lichid pentru intarirea ungiilor de la farmec.E transparent si lichid si se usca repede.E cel mai bun.Mie mi se rupea mereu unghiile mereu si am folosit asta.Mi s-au regenerat total. Funda?

| Sinitar a răspuns:

Desi sunt baiat, iti zic eu cel mai sigur. tinele mult in apa calda. este chiar foarte eficient, am verificat-olaughing

| AndriiAndreeea6 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi! Sunt foarte folositoare.