| Alexandra12798356 a întrebat:

Ce sa fac pentru a slabi si a ma inalta? Tim sa mentionez ca a venit frigul si nu am pe unde sa alerg si chiar nu am timp de sport. Am meditatii la mate, fizica, engleza si chimie si sambata si duminica am lectii de pian, iar dupa ce le termin pe toate, trebuie sa vin acasa sa-mi scriu pentru liceu...ce exercitii eficiente pot face acasa ca sa slabesc la picioare si sa ma inalt?
FUNDA! big grin

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să practici un sport de înălțime: volei, handbal, baschet, înot.
Că vine iarna nu este o scuză să lenevești!
Învață să mănânci sănătos, trei mese principale și două gustări pe zi, hidratare, exerciții fizice zilnice pentru tonifierea masei musculare.
Restul sunt pur comerciale, prafuri pentru slăbit/pastile/plasturi/etc.
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

1) Pentru a te inalta practia un sport gen baschet.
2)Pentru a slabi nu mai manca mancare de la fast-food.

| ion933 a răspuns:

Pentru baieti se sugereaza sa faca abdomene si flotari pentru ca indreata muschi spatelui si o sa cistigi citva centimetri happy dar incearca sa faci abdomenehappy

| bogdancuB a răspuns:

Poi fii atenta timp de 5 sau 10 min pe zi sari in pe varfirile picioarelor. Din cauza aceasta sunt basketbalistii asa de inalti.
Sper ca te-am ajutat! si incearca ca nu e gluma sau cv in genu asta.

| BYAstar2 a răspuns:

Exista niste produse numite HERBALIFE :sunt shakeuri cu diferite arome facute di praf de plante; au un gust minunat si ajuta la dezvoltarea corpului si daca il bei de 2 ori pe zi slabesti. Am uitat sa mentionez ca astea inlocuiesc o masa, nu mai e nevoie sa te hranesti dupa ce bei un shake pentru ca te face sa te simti mancat si are vitaminele necesare pentru a nu te imbolnvi. Cauta pe net HERBALIFE si vei gasi toate informatiile de care ai nevoie!winking Funda?