| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa nu mi se mai ciobeasca oja de pe unghii? Daca dau in strat mai subtire nu mai arata frumos.

9 răspunsuri:
| andreea_8479 a răspuns:

poate nu este oja de vina, ci unghiile
foloseste o oja d calitate, intreaba la saloane ce ti ar recomandawinking
sh daca nu at singur unghiile au cv...stiu ca exista o solutie de dat pana sa aplici stratul de lac sau oja...nu iit pot spune sigur cum se numeste
o farmacista te ar lamuri cred eu...baftawinking

cami
| cami a răspuns:

Asteapta...nu-ti mai "vantura" mainile ca sa ti se usuce mai repede..acesta-i doar un mit.Nimic adevarat!
Se usuca mult mai repede daca le tii undeva pe o suprafata neteda, neagitandu-le.

| Raluca_7548 a răspuns:

Dupa ce dai cu oja.astepti sa se usuce foarte bine. dupa care dai cu un lac transparent.care le va face si mai stralucitoare iar manichiura ta va rezista mai mult timp.Iti spun pentru ca si eu am incercat si functioneazatongue

| mircea a răspuns:

Din cate stiu, daca oja este diluata (chiar din "fabrica") mai mult dacat trebuie, devine casanta si se sparge, mai ales la...petreceri, nu? Scuza-ma, dar exista si oja mai... "bogata in substanta", dar este si mai scumpa. Aceasta oja nu se prea ciobeste.

| Georgy_6437 a răspuns:

Incearca o oja de la Rimmel London eu personal sunt foarte multimita de ea sau incearca sa dai mai intai cu oja transparenta apoi cu oja in 2 straturi subtiri si apoi inca un strat de oja transparenta asteptand cel putin 10 minute intre fiecare aplicare.

xoxo. Georgy:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
După ce ai dat cu ojă, mai dai cu un lac transparent care fixează oja pe unghie și crește rezistența în timp.
Se găsește la farmacie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumperi una de calitate

| LauraOT a răspuns:

Poi dai cu lac dupa cum zice si "Legiuitoarea" care app se gaseste si in supermarket si la un magazin...