| laur83bv a întrebat:

Ce sa fac sa scap de burta? de mancat mananc 1 data pe zi.dar am munca de birou si miscare nu prea fac, beau si multa bere.Astept raspuns multumesc

Răspuns Câştigător
| Erskine a răspuns:

Problema aici la tine nu e ca mananci mult! Mesele trebuie respectate cu strictete aici depinde si ce mananci! Problema e ca neglijezi si nu faci sport! Abdomene, abdomene, abdomene + ambitie,! Lasa berea! Succes happy

5 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Si daca ai munca de birou ce? stai 12 ore? o ora la alergat in fiecare zi e foarte benefic, scapi si de burta, faci miscare. pofta de mancare.si dao-n colo de bere inlocuieste-o cu ceva mai bun.

| Thatsnotmyname a răspuns:

Încearcă să faci exercițiile ăstea: http://www.youtube.com/watch?v=bNOm_ofoeWU&feature=share

| Cosmin86 a răspuns:

"beau si multa bere", there's your problem laughing

| exydos a răspuns:

Grasime si nu numai de cel din zona taliei, ci, in general, de pe tot corpul. De exemplu, poti scapa de un kilogram pe saptamana evitand dulciurile si painea alba. Totusi, la fel de important precum ceea ce nu mananci, este ceea ce mananci.
1. O lista utila

Incearca sa iti notezi intr-un carnetel, macar cateva zile, ce mananci si ce bei. O sa observi care sunt alimentele nesanatoase pe care le-ai consumat si care sunt cele bune (legume, fructe ). In felul acesta vei putea sa iti controlezi mai bine meniurile zilnice, sa mananci mai santos si sa slabesti mai repede.

2. Proteinele sunt importante

Incearca sa consumi proteine la fiecare masa in cantitati moderate. In felul acesta iti vei putea tine foamea sub control. Nucile, ouale, carnea slaba sau lactatele sunt surse importante de proteine.

Sexy sau anorexica? Calculeaza-ti AICI greutatea ideala si afla in ce categorie te incadrezi

3. Miere in loc de zahar

Evita pe cat posibil zaharul si mai ales indulcitorii artificiali care nu sunt deloc sanatosi. Daca simti totusi nevoia de un ceai indulcit, adauga putina miere.

4. Mananca multe legume

Legumele sunt bogate in fibre asa ca, in pofida comentariilor care se fac in mod obisnuit, chiar iti tin de foame. La pranz si la cina fa astfel incat jumatate din farfuria ta sa fie plina cu legmume iar cealata jumatate sa fie ocupata cu alimente bogate in proteine.

| username7 a răspuns:

E mai nasol sa mananci doar o data pe zi decat de 3 ori deoarece ti se incetineste metabolismul si arderile devin mai lente..astfel te ingrasi, masa de dimineata sa o iei...si renunta cat poti la bere..are tendinta de a se depune exact pe burta.