| SparklingAngel a întrebat:

Ce sampoane folositi? Eu le-am incercat pe toate cred si tot nu am gasit unul care sa ma dea pe spate

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le'ai incercat pe cele de la Gerovital, Life care si Orzene?
Astea sunt cele mai bune sampoane dupa parerea mea.
Eu am facut tratament pentru controlul sebumului de la Gerovital si acum pot sa folosesc orice sampon ca tot nu mi se ingrasa parul.

17 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Doar de la DM, au putine sau deloc substante chimice.

| LaLaura a răspuns:

Bună, eu folosesc un șampon numit "petrole hahn -stop pellucules" de la farmacie (sunt mult mai naturale decât cele de "firmă" și mult mai bune)

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Samponul nu este facut sa te dea pe spate ci sa-ti spele parul si sa-ti mai lase ceva si pentru urmatorul spalat.
Daca tu vrei ca, dupa 2-3 spalari cu un sampon, sa obtii rezultate miraculoase, te inseli. N-o sa reusesti. Si acum, depinde si ce anume vrei TU de la samponul ala. Nu-ti imagina ca vei obtine EXACT parul din reclame; ar fi o tampenie sa-ti imaginezi asta.
Deci, gandeste-te bine ce vrei de la samponul ala, foloseste un sampon macar o luna si apoi, daca nu te satisface, schimba-l.
Eu folosesc Schauma de ani de zile. Evident, dupa cateva incercari nereusite si un tratament contra caderii parului; ma lasa Pantene ProV cheala. laughing

| YrYnA_7766 a răspuns:

Buna Sparkling Angel! Depinde acum si de marimea parului daca este scurt este recomandat sa folosesti de la Elseve de la L'oreal Paris cu laptisor de matca, daca este mediu Pantene Aqua Light, iar daca este lung foloseste samponul si balsamul de la Syoss sunt foarte bune toate.E foarte important sa iti dai parul si cu putin balsam de la aceeasi firma insa numai pe varfuri daca dai pe tot capul exista sanse sa faci foarte repede matreata.

| Aylinn a răspuns:

Joico K-pak.

| Delicate a răspuns:

4istaia liniia

| Amaya a răspuns:

Eu folosesc de foarte multi ani Garnier Repair and Shine. Mai nou, folosesc din gama Garnier Naturals pe cel cu ulei de avocado si unt de karite. Pentru mine e cel mai potrivit, acum depinde si ce tip de par ai, al meu e destul de fragil, de aceea am folosit tot timpul sampoane specifice acestui tip.

| Loly a răspuns:

Eu folosesc samponul Nivea.Este foarte bun si nu nici scump.Eu l-am cumparat din Carrefour, am dat vreo 8-9 lei.Iti lasa parul foarte fin iar mirosul(si pot spune ca miroase foarte frumos) e pastrat in par mult timp. Dupa parerea mea este foarte bun.Si eu am incercat multe sampoane si nici unul nu m-a impresionat dar acesta mi se pare mult mai bun ca celelalte.

| Scherimuvi a răspuns:

Heldan shoulders este foarte bun

| WolfGirl a răspuns:

Head&Shoulders

| TheEnergyNeverDies a răspuns:

Eu sunt foarte multumita de Elseve. Sper sa fie bun si pentru parul tau happy

| maryana5 a răspuns:

Un sampon nu te da pe "spate" din prima. Crezi ca daca vezi o reclama la guma chiar ii ingheti pe cei din autobuz? laughing Glumesc desigur.
Atat scalpul cat si parul au nevoie de timp sa se acomodeze cu noua formula folosita. Nu astepta rezultate de pe azi pe maine! Timpul le rezolva pe toate, iar in cazul unui sampon bun, iti ia cel putin doua saptamani pentru un efect care sa si dureze.

Bafta!
xoxo, Mary

| Lorenada a răspuns:

Eu folosesc un simplu sampon de brusture de la farmacie si de cind il folosesc nu-mi mai cade parul si nu se ingrasa asa repede...

| Melindutza a răspuns:

Acum...eu folosesc Garnier de menta.mie mi se parebun.avand in vedere ca am parul lung si des (am mai folosit si Pantene si altele). acum depinde ce fel de par ai ca sa fie bun samponul... poti folosi si balsam (dupa ce te speli cu sampon) big grin

| XalexandraX a răspuns:

Eu folosesc Schauma imcearcal. Ori cum acum depinde si de scalp. Pa, pa

| hairpoint a răspuns:

Joico, moisture reovery pentru par uscat
www.hairpoint.ro

| Dya_3743 a răspuns:

De urzicaaaaaaaaaaaaaaaaaarolling on the floor))))))))))))))))