| anonimaalee29 a întrebat:

Ce sampoane folositi pentru parul gras? Eu am incercat foarte multe si la toate mi se ingrasa parul repede, am matreata si ma mananca scalpul ingrozitor, deja mi-am facut si niste rani. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Chimicale,porcari =chelie, rani, parul gras asa este, du-te la dermatolog

| MihaiNicu23 a răspuns:

Unul cu lamaie, Head & Shoulders Citrus Fresh sau altul de la firma asta ca este si pentru matreata si pentru parul gras, eu nu mai am probleme de cand il folosesc.

| Aasdfghj a răspuns:

Mergi la un dermatolog si nu mai cere sfaturi pe internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clear, Nivea

| darkcynical232 a răspuns:

O sa razi, dar incearca sa amesteci intr-un recipient un pic de VODKA cu cateva picaturi din samponul pe care il folosesti.
Aaa si incearca sa eviti sampoanele tip 2 in 1.
https://www.kudika.ro/......nuite.html
http://www.qbebe.ro/mama/frumusete/remedii_naturale_pentru_par_gras
http://www.pentrusuflet.com/......vodka.html

| Zozohun a răspuns:

Eu am avut aceeași problema ca tine, si de când mi-am luat head & shouldres cu mentă, nu mai am probleme.

| Cătălina1115 a răspuns:

Hei! Parul in mod normal se face gras in 2 zile! Oricat l-ai spala cu diverse sampoane! Si este recomandat sa il speli.la 2 zile!
Cat despre matreata, mancatul in cap si etc! Ei bine, de la matreata nu te mananca in asa hal, asa ca, pune-o pe mama ta sa te verifice, ca s-ar putea sa fie altceva! Doar iti zic! Si sper ca te-ai prins la ce ma refer!
De recomandat, iti recomand head&shoulders cu menta! Asta mi-a recomandat mie dermatologul!
Sper ca ti-am fost de ajutor

| WhiteGhost1453 a răspuns:

Incearca sa folosesti un sampon cu lamaie..sau urzica.
Si pentru un par sanatos nu uita sa mananci sanatos si sa iti masezi parul cu putin ulei inainte de baie cum ar fi :argan, cocos, ricin.

| WhiteGhost1453 a răspuns:

Sampon cu lamaie

| Anne_Brunette_1994 a răspuns:

Eu folosesc syoss... este foarte bun. Am folosit mai toate firmele. Insa si din cauza ca schimbi des șamponul poti face mătreața. Evita sa te speli cu apa fierbinte. Eu nu am probleme cu mătreața Insa o ruda da. Si ai sa razi. Insa din toate șampoanele folosite singurul cu care a scăpat este șamponul de urzica. Care este cel mai ieftin. Totusi iti recomand syoss. Daca nici asa nu merge încearcă si cel de urzica! Poate funcționează...