| Anahiteamo a întrebat:

Ce se intampla daca ma dau cu crema depilatoare deja expirata?

ca eu m-am epilat cu crema si dupa ce am facut-o am vazut ca era expirata

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Posibil sa ti-se irite pielea!

| Corina a răspuns:

Daca esti "fericita" posesoare a unei pieli sensibile, atunci cu siguranta vei face o iritatie de toata frumusetea. Daca insa pielea ta este mai rezistenta si termenul de expirare nu este unul f. mare, atunci poti sta linistita, caci nu se va intampla nimic. Cel mult o mancarime pe-acolo. Alta data sa fii mai cu bagare de seama si inainte de a folosi un produs cosmetic verifica-i termenul de valabilitate.

| TicTacUser a răspuns:

Soro...nu ai trebuie cu iritatii sau cacaturi din astea.winking. chestia e ca termenul de acolo este pus ca sa te avertizeze dar la toate produsle cosmetice termenul adevarat e cu 2 luni mai tarziu decat cel ce scrie.winking. fundits?

Răspuns utilizator avertizat
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Sa nu te dai cu ea! Poate sa se intample ceva, sau poate sati irita pielea1

| Adisor14 a răspuns:

Sar putea sa iti apara alergi sau boli de piele nu incerca

| annessyas a răspuns:

Daca nu este expirata de foarte mult timp nu e nici o problemahappy