| Rawr22 a întrebat:

Ce tratament de par natural sa folosesc? Am folosit ulei de ricin cu ou si vitamina A uleioasa, a fost foarte bun, parul meu nu crestea deloc si dupa aceea a crescut de la urechi pana mai jos de umeri, problema este ca parul meu este foarte gras, iar uleiul il face mult mai gras, deci ce alt tratament sa folosesc?

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Ti-am gasit pe un site o reteta de masca de par. Cam toate retetele au in componenta ulei. Si aceasta are vitamina A-care este uleioasa.

Masca regeneratoare pentru par cu iaurt si miere

Ingrediente

O lingura de iaurt;
O lingura de miere;
Zeama de la 3-4 felii de portocala;
10 picaturi de vitamina A;

Mod de preparare

Se amesteca ingredientele intr-un recipient curat si se aplica pe par si la nivelul scalpului, masand energic. Se lasa sa actioneze jumatate de ora, apoi se spala parul cu sampon.

Citeste: http://healthy.kudika.ro/......ina-4.html
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook