| bOom a întrebat:

Ce tratamente imi dati pentru cresterea mai rapida a unghiilor?

25 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Sunt niste vitamine pentru par si unghii foarte bune care chiar dau rezultate. Perfectil se numesc.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Uleiul de masline este foarte bunwinking
Eu trebuie sa le tai din 2 in 2 zile pentru ca imi cresc foarte repedelaughing

| LuizaAndreeaLuiza a răspuns (pentru mumoasa):

Ti le dai cu uleide masline? sau cum procedezi?

| Ecaterina a răspuns:

Pentru unghiile care se exfoliaza sau se rup usor este recomandat:

* Unghiile se freaca cu o felie de lamaie, timp de 10 zile, de 2-3 ori pe zi.
* Drojdie de bere inmuiata cu apa de tarate de grau sau apa de faina de orez. Se face o pasta care se aplica pe unghii si se lasa 30 de minute. Tratamentul se repeta timp de 7-8 zile.

Tratamente pentru unghiile patate:

* Se prepara o pasta din bicarbonat de sodiu si apa oxigenata si se aplica pe unghii cu un tampon. Dupa ce se lasa sa actioneze cateva minute, se clateste cu apa calda si se ung unghiile cu ulei de masline.

| miroonah a răspuns:

Eu am folosit un tratament pentru cresterea unghiilor de la oriflame. fff bun iti spun;)
ma dadeam d 3 ori pe zi.
unghiile cresc mult mai repede si mai tari.
uite aici produsu
;;) http://www.oriflame.ro/......heck.jhtml

| albastrel a răspuns:

Vit A este foarte buna pentru unghiiwinking

| ady2607 a răspuns:

Ti le-ai taiat "prea din carne" huh? eu ma urasc pentru acest lucru la fiecare 2 saptamani...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Masează unghiile timp de 2 luni de zile, seara cu ulei de ricin (se găsește la Plafar, 25 ml/3 ron).
Evită substanțele chimice, detergenții și dizolvantul de unghii care conține acetonă, distrug matrița unghială.
Pentru îndepărtarea ojei sau a lacului de unghii folosește dizolvant fără acetonă (free), indicat este cel de la Hemel, este pe bază de plante și uleiuri esențiale.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...mai eu sincer am incercat Eurovita pentru par si unghii si mi-a facut ff bine iti rec nu ai sa regretiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga unghiile in ulei cald dar sa nu iti bagi degetele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sunt foarte bune cele de la avon sau oriflame. Miroonah are dreptate tratamentul de crestere a unghiilor este foarte bun eu ma dau de 4-5 ori pe zi da-le o sansa incearcale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragele din cate produse de la avon si oriflame am incercat nu pot spune ca am dat roade da cela naturiste daaaa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor, nu mai folositi produse avon sau orifflame pentru unghii! Cele mai bune produse, sunt MAVALA(eu am vazut si la sensiblue) SI EZ FLOW(la reprezentanti, cauta pe net). Natural Nail Treatment EZ FLOW este cel mai bun(este ca un lac, te dai cu el 6zile, fara sa stergi, iar abia in a6 zi te stergi(de preferat ar fi sa te stergi cu acetona de la tratament, care se numeste la fel) apoi sa te dai iar 6zile si tot asa repeti)intr o luna, nu se mai rup si cresc foarte frumos, cred ca costa vreo 80ron(max). de la MAVALA este o solutie 60ron intaritor de unghii, se gasesc la sensiblue(eu acolo am gasit)...bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puneti unghiutele in ulei de masline cateva minute asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cresterea mai rapida a unghiilor trebuie sa ti-le inmoi in ulei cald de ricin.lafel si pentru par iti poti unge radacina parului cu ulei de ricin dar mai poti adauga 2 galbenusuri de ou si 2 lingurite de iaurt si mai poti adauga niste balsam dar nu foarte mult dupa care le bati bine. te mai poti clati cu otet de mere. iti spun sigur la mine toate acestea au dat roade si sunt foarte multumita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspuns anonim. Spune-mi te rog cit timp dureaza procedura cu uleiul de ricin si pentru par dar si pentru unghii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceias problema dar mi-am comandat ceva de la avon si e ff bun! incearca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ORIFLAME tratament pentru cresterea unghiilor, cresc mai repede dar eu le rod,,, nu pot scapa.

| Frozen a răspuns:

Sincer, in catalogul prietenei mele de la AVON sunt niste chestii pentru unghi. uitate poate gasesti ceva folositor

| maryiyi a răspuns:

Http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=13617 acesta trebuie sa-l lasi sa intre in unghii.este ca un lack.;)

| Emilia_Ioana_1996 a răspuns:

Buna! Maseaza-ti unghiile de trei ori pe zi cu ulei de masline. Sau Sally Hansen Growth lac de unghii profesional pentru cresterea unghiilor costa 26 RON pe saitul aoro.ro.winking Sper ca te-am ajutatwinking

| raluca_6863 a răspuns:

Bna fetelor. eou am folosit un tratament nat si usor de facut. o data pe luna foloseam un amestec de jum de lingurita de piper rosu 10 linguri apa clocotita si 2 linguri crema de maini.le lasati sa se raceasca si aplicati pe unghii timp de 15-20 min ustura un pic la pielitele rupte dar e super bine eu imi tai unghiile acu din 3in3 zile si tot st lungi.
aveti incredere eu am un salon de cosmetik si mai folosesc tratamentul clientelor fidele pup sper sa va fie de folos

| monica7666 a răspuns (pentru raluca_6863):

Am si eu o intrebare...se poate folosi si piper negru sau alb?

| Ioana_Cristina_2002 a răspuns (pentru monica7666):

Se poate folosi piper negru?