| Awkesna a întrebat:

Ce tratamente stiti pentru inarirea unghiilor?
Funditawinking

3 răspunsuri:
| petruta a răspuns:

Eu iti dau acest tratament pentru masajul unghiilor 1 lingura de ulei de migdale sau o crema de maini fara miros
• 5 picaturi de ulei de vitamina E (poti folosi continutul unei capsule)
• 8 picaturi de ulei esential, dintre care 2 picaturi de ulei de lamaie, 2 picaturi de ulei de lavanda si 2 picaturi de ulei de patchouli.

Amesteca toate ingredientele si aplica-le astfel:
• Spala-te pe maini cu sapun si cu periuta speciala.
• Inmoaie-ti mainile in apa calduta timp de 5 minute. Daca doresti, poti adauga 1 lingura de ulei de migdale in apa si 2 picaturi de ulei esential de lavanda. Cu ajutorul prosopului, incearca sa cureti zona din jurul cuticulelor, impingandu-le cu grija.
• Pune un prosop mic la microunde timp de 2 minute si apoi inveleste-ti mainile pana cand prosopul este rece.
• Aplica 2 picaturi din uleiul preparat (sau crema) pe fiecare unghie. Maseaza cu grija fiecare unghie. Ele vor absoarbe repede uleiul.

Unghiile sunt expuse in fiecare zi apei si a produselor care le usuca, precum sapunul. Acestea fac unghiile fragile, acestea exfoliindu-se mult mai usor. Pentru a-ti proteja unghiile de detergenti, este bine ca atunci cand speli vase sa folosesti manusi. multumesc frumos

| onutza98 a răspuns:

Chestai cu uleiul sau ceva care e mai bun manaca multe mere pentru ca ajuta la cresterea ungiilor ca au vitamine daca manaci 2 mere pe zi o sa vezi ac a doua zii ai rezultate

| Deeadedea a răspuns:

In fiecare zi incalzesti ulei si dupa il lasi putin sa se raceasca apoi pui unghiile in el si le tii vreo 5 sau 10 minute