| Smecherul_6735 a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca disk lokal C e plin si cand intru in el sa bag ceva zice ca e full si sunt 0 octeti libere.si discu e tot albastr la proprietes.si jos unde apare netu jos de tot in dreapta aparea disc local C ca era plin si dsa dau sal golesc dar a disparut dar n-am dat. ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intra prin Start(sau My Computer)/Control Panel/Administrative Tools/Computer Management/Disk Defragmenter, bifeaza Local disk C si da o analiza si iti spune daca trebuie defragmentat. Dupa defragmentare o sa mai ai putin spatiu liber. Pentru mai mult spatiu liber sterge din C - ceva de care nu ai nevoie - si apoi din Recycle Bin. Succes!

| Miruna_7873 a răspuns:

Mai intai invata sa scriistraight face.
Sterge din C ce nu ai nevoie rolling eyes.

| CM7YRE a răspuns:

Trebuie sa stergi ceva din el, daca tot dai proterties ruleaza un disk cleanup si o sa-ti stearga el din fisiere vechi arhivatewinking

| pnKK a răspuns:

Sa il cureti de ce nu ai nevoie. Dar daca ai pus o astfel de intrebare nu ma astept sa stii ce sa stergi sau cum sau cu ce sa faci putina ordine.

| Andris_Adrian_1977 a răspuns:

Incearca cu tuneup utilites big grin Mie tuneup mi-a salvat PC! Bafta! [fundita?]