| GoldandSilver a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa scap de cearcane?

Răspuns Câştigător
| MariaMarya85 a răspuns:

Deci:
1. Rupe castraveti de forma cearcanelor, apoi punetii pe cearcane si tine-i vreo 10 minute.
2. Exista o crema, nu mai stiu bine numele, si iti pui pe cearcane.
Pentru mai multe detalii, cauta aici:
http://www.eva.ro/......34295.html
Sper ca ti-am fost de ajutor.

3 răspunsuri:
| tororoki a răspuns:

Zona unde apar cearcanele este o zona foarte vascularizata, fiind doar acoperita de piele si din motivul asta arata mai rosie zona fata de alte parti unde este acoperita de muschi. Nu te ambala cu ele sunt ceva natural.

| Radulescu_Oana_1997 a răspuns:

Buna! Pai ca sa scapi de cearcane trebuie sa dormi mai mult si sa te hidratezi, daca fumezi sau bei cafea, renunta, iar daca ai nevoie urgenta de acoperirea lo poti folosi fond de ten in zona ochilor, dar numai putin.