| Beiiuka a întrebat:

Am cearcane straight face cum scap de ele?

Răspuns Câştigător
| meLyssa_9110 a răspuns:

Cu cuburi de gheata din ceai verde, cu orice tip de crema tinuta in prealabil la rece inainte sa intri in pat pentru cateva minute, smochine proaspete taiate in jumatate si aseaza-le pe cearcane pentru 15-30 de minute,mananca alimente bogate in vitamine si fier, bea multa apa, si foloseste ochelari de soare cand iesi pe-afara.si nu folosi fond de ten, vei inrautati situatiatongue

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Ar trebui să te odihneşti minim 8 ore, şi de la o oră rezonabilă, 22:00 sau 23:00.Doar aşa poţi scăpa de cearcăne.
De acoperit, le poţi acoperi cu corector şi/sau fond de ten.
O zi bună!
Somn uşor!

pa, pa.

| madaa a răspuns:

Eu ma mases tot timpul cu crema pe toate fata insist foarte mult sub ochi sa stii ca functioaneaza bine nu te va scapa 100% de carcana der arata un aspect mai bun dupa cateva masari ceea c einseamna in fiecare seara dupa ce iesi d ela dus s aiti masezi fata sau pentru cearcane am auzit ca este foarte bun s aiti tai 2 felii de cartofi rotunde si sa le ti pe ochi timp de 10 15 minute si eu am incercat si am fost foarte multumita!

| bellekamms a răspuns:

Hmm,cam greu.Cearcanele apar din nenumarate motive:lipsa de fier,oboseala, perioada de ciclu...Daca vrei sa scapi instant de ale, aplica un corector dar ai mare grija. Urmeaza pasii pentru machiaj corect sa nu creezi efect de "ochelari". Aplica mai intai fondul de ten apoi corectorul.Succes!

| Comoaracasei a răspuns:

Salut,
Cel mai bun remediu pentru cearcane este somnul. Se prepara astfel: se ia o persoana obosita si se infasoara bine in pijama, se aseaza in patul cald si se acopera cu patura si se pastreaza in liniste muuuulte ore...
Alte remedii ar mai fi mastile de fata si cremele regeneratoare pentru ochi. Dar crede-ma, nu e nimic mai bun decat un somn copios si bine meritat.
Somn usor!

| Simmy a răspuns:

Uita-te pe google care ar fi cauzele, uneori nu se pot trata cu o crema sau prostii de genul. http://www.youtube.com/watch?v=cVZ7Oz8uF_U uita-te si la asta :)

| Cucubauuuu a răspuns:

Si eu am din cauza ca am racit fff. tare.Poti aplica un fond de ten si corector, sau daca vrei un remediu mai natural uda un servetel umed si spalal cu putin sapun, apoi pune-l in congelator.Cel mai bine e sa il pui seara si sa il scoti dimineata. Dupa ce a inghetat scoate-l din congelator si maseazati usor fata direct. Dupa adauga o crema hidratanta.
Sper sa-ti fie de ajutor:*