| 009 a întrebat:

Ce trucuri imi puteti recomanda pentru unghi care se rup usor...mentionez ca inainte de a merge la bazin nu le aveam deloc fragile

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine daca te-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin pe unghii. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar eficient - umpli un vas cu apa calduta si dezolvi sarea in acea apa, si iti tii mainile in apa sarata 30 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mai repede. Succes!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil să fii luat o micoză de la apa din bazin. Consultă un dermatolog. Ulei de ricin.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

@mery, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere!

| 009 explică:

Npc, NOname

| arrriadna a răspuns:

Sal. Pai apa le inmoaie!
Protejeaza-le cu nitel lac intaritor de unghii. Din experienta... vezi ca se cojeste lacul la 2-3 zile. Apa "rupe"!

| Sin a răspuns:

Vitamina A.

| Krissa_2143 a răspuns:

Ulei de masline. cel mai bunwinking

| Biia a răspuns:

Pai este un tratament de la FARMEC cu vitamina B5, dar cel mai sigur ramane lacul si acum am auzi ca acum cel mai eficient este sa te duci la manichiurista si sa iti aplici un strat de gel si va creste fara sa se rupa.
Succes kiss

| retouchan a răspuns:

Pai.
Daca ai ulei de masline.baga degetele si stai asa cu uleiul ceva timp.si daca nu ai ulei de masline cu ulei obisnuit dar chiar putin caldut nici fierbinte si nici rece. good luckhappy

| BlueBaby a răspuns:

Un intaritor de unghii de la orice magazin de cosmeticahappy Stai 10 min pe zi cu ele in zeama de lamaiehappy

| JustAlex a răspuns:

Consuma chestii cu calciu in gen oua, branza, lapte