| dulc3'maria a întrebat:

Ce unghii false sunt mai bune? cele din acril sau portelan?:X:X

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Ambele sunt rezistente, insa salonul unde te vei duce va trebui sa aiba in dotare primer-asa numitul acid metacrilic, care se aplica in cantitate redusa pe unghia naturala, insa daca vei vrea sa le indepartezi poti folosi acetona cu ulei(de masline sau ulei pentru copii). sper ca ti am fost de folos...baftahappy

6 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Cele de gel, puse la salon.pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| Sara2 a răspuns:

Unghiile naturale ca ale mele, toata lumea crede ca am unghii false ah sunt o norocoasa

| oz a răspuns:

Alea naturale...nu inteleg de ce vor unele fete sa-si puna tot felul de "kitsch-uri"

| alicethebest a răspuns:

Eu am din protelan si sincer arata mult mai bine si sunt mai rezistente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cele mai sănătoase sunt cele ale tale, naturale.
O unghie medie, un lac și un dizolvant de unghii fără acetonă (free) sunt suficient pentru oglinda mâinii.
Pa, pa.

| Lorena1819 a răspuns:

Buna, daca vreti unghii false uitati fb meu http://www.facebook.com/NailsLorena :)