| anastasia0606 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu raspunsuri in categoria unghii false cu acril?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

La acryl nu mă bag, nu știu.
Nu am aplicat și nu mi-a fost aplicat niciodată acryl pe unghii.
Gel french poți cumpăra de aici : http://sergal.ro/mag/index.php?p=p_56&sName=gel-french-white.
Știu că după ce se aplică gelul french, se aplică și unul pentru finisaj, însă vorbesc despre geluri normale, nu acryl.

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună seara.
Gelul acryl se usucă în contact cu aerul, dar este gros și foarte greu de aplicat, iar gelul normal se aplică mult mai ușor, și se usucă cu ajutorul lampei UV.
Sărbători fericite!

| anastasia0606 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Buna! Vroiam sa stiu mai multe... cate straturi de acril trebuie sa dau? gel de french nu am si nu stiu ce sa cumpar si dupa ce am terminat de facut nu trebuie sa mai dau cu nici un gel de sigilare sau ceva de genu? Mersi

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru anastasia0606):

La acryl nu mă bag, nu știu.
Nu am aplicat și nu mi-a fost aplicat niciodată acryl pe unghii.
Gel french poți cumpăra de aici : http://sergal.ro/mag/index.php?p=p_56&sName=gel-french-white.
Știu că după ce se aplică gelul french, se aplică și unul pentru finisaj, însă vorbesc despre geluri normale, nu acryl.

| anastasia0606 explică:

Am luat un kit de incepator unghi cu acril...si instructiunile care le am nu sunt pe intelesul meu. Aplic unghia, dau cu primer si dupa pun acrilul si cate straturi dau? iar gel pentru french nu am ce trebuie sa comand pentru french? si gel de sigilare sau ceva de genu nu se mai aplica la sfarsit?