| Sara2 a întrebat:

Ce vă place mai mult? Aurul galben sau aurul alb? Despre bijuteriile combinate aur alb cu aur galben ce părere aveți?

6 răspunsuri:
| MelindaPocsai11 a răspuns:

Am un lantisor cu aur galbem si aur alb, il port de 12 ani si il ador! Parerea mea e ca, sunt frumoase combinatiile de aur la bijuterii, le dau un aspect mai aparte.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Si eu am un inel cu aur alb si galben si e adorabil. Desi prefer mai multe aurul galben...

| Bizon95 a răspuns:

Aurul galben poarta toti tiganii sa arate lumii ca s-au ajuns
aurul alb poate fi usor confundat cu argint, adica, cu valoare mica

| Denisa0954 a răspuns:

După părerea mea o bijuterie nu o porți ca sa te observe lumea
Eu una prefer aurul alb, mi se pare mult mai finut si elegant
E ok si combinația dintre aur galben si aur alb, dar aurul galben sa fie in mai mica masura fata de cel alb

| Andreeush a răspuns:

Nu am preferințe, le prefer pe amândouă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place aurul alb, mi se pare ca scoate in evidenta mai bine pietrele pretioase fiind mult mai neutru, diamantele albe se contopesc cu o bijuterie din aur alb, iar contrastul cu diamantele negre e divin. Nu imi place combinatia de aur alb cu galben, parca se resping reciproc. Aurul alb este atat de finut, delicat si rece, precum un fulg de nea, iar cel galben este cald, solar si parca striga " Priveste-ma!".