| Rizer a întrebat:

Ce parere aveti despre bijuteriile placate cu aur? Se deosebesc tare de aurul adevarat?

8 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Inelele trebuie purtate rar deoarece se exfoliaza aurul cu care sun placate.Lanticurile si pandantivele rezista mai mult.Bijuteriile nu se deosebesc prea mult, pentru impresii sunt ok!

| DudyyGreen a răspuns:

Da big grin. In primul rand la valoare, in al doilea rand la rezistenta si nu in ultimul rand la aspect big grin

| Rizer explică (pentru DudyyGreen):

Stiam ce ai zis tu acolo. Vroiam sa stiu daca eu pe un deget port un inel de eaur si pe celalat unul placat daca se deosebesc intre ele? Stiu ca la valoare difera si la altele.

| DudyyGreen a răspuns (pentru Rizer):

Am. http://www.google.ro/......tp?/imgres cel placat si http://www.google.ro/......tp?/imgres done%3D%252F&h=335&w=450&sz=25&tbnid=aebXsEMe3XghMM:&tbnh=90&tbnw=121&zoom=1&usg=__QA0hNV7jUpF8_NrhdkovI5As_0A=&docid=_bQSixXAhS9-0M&sa=X&ei=X5SoUdvqE8fDtQaJ24GwBA&ved=0CEUQ9QEwAQ&dur=328. Iti dai si singura seama :D

| Rizer explică (pentru DudyyGreen):

Da am vazut si eu draga.Nu trebuie sa-mi pui poze ca stiu cum arata. Vroiam pareri personale, nu raspunsuri asa ca sa primesti puncte la ele. Vroiam cazuri concrete.In fine numai conteaza!

| Rizer explică (pentru DudyyGreen):

Si nici macar nu ai postat corect linkul, ai raspuns aiurea, doar ca sa te bagi in seama! Data viitoare sa fii mai atent/a!

| DudyyGreen a răspuns (pentru Rizer):

Nu am nevoie de puncte happy Crede-ma, n-am ce face cu ele. Eu voiam doar sa-ti arat care e diferenta. Si daca stii, atunci de ce ai mai intrebat happy?

| Rizer explică (pentru DudyyGreen):

Vroiam o parere strict personala.Adica persoane care au cumparat, au fost sau nu multumite de ele.Ca sa stiu daca sa-mi cumpar sau nu! Daca merita sau nu? Nu mi-am cumparat niciodata si voiam sa vad si eu ce spune lumea.