| iwannabeperfect a întrebat:

Ce vitamine pentru ingrasare de prin farmacii( am 1.62 si 45 kg, sunt slaba si nu reusesc ca sa ingras putin), care sa ma ajute si la cresterea bustului?
funda** si fara raspunsuri ironice.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Spune NU automedicației, mergi la medicul de familie pentru un control medical, practică un sport de masă.
Pa, pa.

| valentingb a răspuns:

Foarte interesant raspunsul cu mamaliga. Eu daca mananc mamaliga mor de foame laughing. Iti recomand Eurovita Multiminerale, au un gust foarte bun si cred ca inca sunt la oferta. O pastiluta pe zi, si in 16 zile ai o pofta sanatoasa de mancare. Iar pentru bust, mergi la Plafar si cumpara ulei de marar, este foarte bun, sanii cresc in volum si in fermitate (n-am folosit, dar stiu pe cineva laughing ). Succes!

| Diavolcata a răspuns:

Nu iti trebuie vitamine mananca seara la -8-9-10-11 cu pofta si gatahappy

| Lionsgate a răspuns:

Farina de malai aia cu care faci mamaliga, baga multa mamaliga si o sa iti creasca bustul. cauta pe net daca nu crezi.

| lolz1 a răspuns:

Nu stiu daca chiar te ajuta vitaminele! mananca mult fast food, o sa-ti foloseasca, crede-ma! + multa ciocolata si dulciuri dar nu chiar in exces sa nu ajungi la ceva boli.
Daca tot vrei sa te bazezi pe vitamine iti recomand un complex de multivitamine si minerale; calciu cu vitamina D3, dar sa ai un program bine stabilit si sa nu sari peste mese, ceea ce dulce la slabit.
Cat despre bust, daca o sa te ingrasi probabil o sa "creasca" si acesta laughing.
Multa bafta :*

| assi a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie ca tine si am vrut sa ma ingras iar cand am ajuns la 48 am facut cu burtica ca de bebelus si am indrasat urat la picioare iar acum tin cura de slabire si fac sport sa mai ma tonific unpic...lasa ca este bine asa, mananca sanatos, consuma multe lactate si asteapta sa creasca iar daca ai persoane cu bustul mare in familie nu iti face griji iar daca nu tot atat o sa iti creasca...mai bine un bust mic decat unul mare din cauza grasimi:*

| paulica960209 a răspuns:

Crede-ma ca daca asa esti nu te vei ingrasa nici cu vitamine si alte pastile. Eu sunt baiat, am 17 ani, 1.76 m si doar 56 kg. Eu seaman cu tati, pot sa mananc oricat ca nu ma ingras.N-ai ce sa faci; decat sa iei tot felul de vitamine si mai tarziu sa fii cat o v.a mai bine asa mai slabawinking

| Andrei4003 a răspuns:

Mai bine nu bagi pastile de alea in tine. Alea mai mult otravesc decat sa te ingrase mai bine ai munca ceva gras mc sau mecnagheti de la lidl aia te ingrasa si cand crezi te opresti. Cel mai bun sfat sau mananca multe legume grase ( rosia, Vanata etc) ai grija de corpul tau Nu fa ceva rau cu pastile. happy happy happy happy

| Nickname1890 a răspuns (pentru Andrei4003):

Bravo frate esti destept! II spui sa nu ia pastile cu vitamine, dar sa manance prostiile alea de mcnuggets si stiu eu ce alte prajeli!

Iti spun si eu ca cel mai bine este sa mergi la doctor, faptul ca esti foarte slaba se poate datora unei probleme hormonale! Iar daca nu este cazul, cel mai bine iti spune doctorul ce vitamine sa iei!

In principiu un complex de vitamine si minerale, si ai mai putea sa iei un omega complex

| MaDoareLaBascheti a răspuns:

Mananca mult si tarziu (pe la 10:30-11:00)eu de aia sunt graslaughing

| e7d7n7 a răspuns (pentru MaDoareLaBascheti):

De fapt eşti gras că mânânci mult şi că nu faci sport. N-are nici-o legătură cu mâncatul seara, ăla e doar un mit. Şi eu mânânc mult seara şi n-am probleme.

| MaDoareLaBascheti a răspuns (pentru e7d7n7):

Ai dreptate la faza asta

| Nicola_Adriana_1968 a răspuns:

Sunt in aceași situatie.toate analizele îmi ies bine, maninc de toate și cu toate astea nu mă îngrășăminte, cu toate că îmi doresc sa ajung macar la 50 kg.