| Iuliiaa a întrebat:

Ce vopsea imi recomandati ca sa imi iasa culoarea asta?:3

http://i.ziare-pe-net.ro/upload/stiri/large/10/45/342595 _rih.jpg

Răspuns Câştigător
| printesa16 a răspuns:

Daca optezi pentru un rosu-mahon sau un rosu-brun, aceste nuante sunt usor de gasit. Insa daca vrei nuante mai nenaturale (asa cum il vreau eu big grin si il are/avea Rihanna), nu le veti gasi usor in comert, ba chiar deloc si cel mai adesea va trebui sa apelati la un salon cu vopsele profesionale (exemplu - cele mai bune nuante de rosu si care dureaza si care si iasa garantat pe orice nuanta de par - aceste vopsele le gasiti doar la saloane, poate le gasiti si pe ceva site-uri insa se vand doar saloanelor). Deasemenea luati in considerare tipul de ten pe care il aveti: unui ten mai alb i se potrivesc nuantele mai subtile de rosu - strawberry blonde, unui ten mediu i se potrivesc nuantele de rosu-castaiu - auburn, iar unui ten masliniu si celor cu ten inchis la culoare li se recomanda nuantele de rosu-violet sau burgundi. Insa bineinteles totul depinde de preferintele si personalitatea fiecaruia, deoarece fiecare regula e facuta pentru a fi incalcata - sau ceva de genu acesta.
(rosu mahon este culoarea din poza)

1 răspuns:
| Laura927 a răspuns:

Un roșu cred nu?
Dacă ai parul mai închis la culoare i-l poti decolora 2/3 tonuri pana iese un oranj închis si apoi adaugi vopseaua roșie, iti va ieși cu siguranță.
In schimb dacă esti blonda o sa iti iasă ft deschis sa știi.