| Zebi a întrebat:

Am o intrebare mai ciudata dar... vreau sa stiu si eu ce denumire au acese "fase" de pe mainile fotbalistilor :

http://www.football-wallpapers.com/wallpapers3/cristiano _ronaldo_15_1024x768.jpg

http://i.ziare-pe-net.ro/upload/stiri/large/11/30/Image_ 2011_07_29_9601346_41_mihai_costea_bun_joc_pentru_steaua . jpg

(vezi poze)

Dupa cum puteti vedea acelea nu sunt banderole gen cum au tenismenii. produse de nike, adidas, etc.sunt ca un fel de bandaje elastice...ca pansament nu poate fi.

Vreau sa stiu si eu ce sunt exact, la ce folosesc (am auzit ca ele strang incheieturile pentru a nu face entorsa), cat costa si unde se gasesc.

Raspunsul care ma ajuta are funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| giirkssss a răspuns:

Nu ai pus bine linkurile. asa ca nu vad pozele dar cred ca te referi la mansete sport, sunt ieftine oricum se gasesc in magazine de haine, intreaba si tu, sau poate gasesti si comanzi de pe net, ele absorb transpiratia(asa am auzit). funda?