| BombonicaXD a întrebat:

Ceara sau epilator? De ce?

Răspuns Câştigător
| Dolwee a răspuns:

Eu as zice ceara. Acum depinde de firecare cum rezista. Atunci cand te faci cu ceara, trage banda si iti ia mult de pe picior iar durerea trece in cateva secunde, cu epilatorul trebuie sa mergi in fiecare loc si cam doare din cauza ca nu-ti ia mai multe fire deodata ca si ceara. Depinde si cum rezisti, dar stiu cum e big grin oh si daca te faci cu epilatorul te obisnuiesti dupa 3-4 dati. Sper ca te-am ajutat big grin

6 răspunsuri:
| Metamorphose a răspuns:

Ceară. Noormaal. Adică pe lângă că nu doare așa tare ca epilatorul (scapi de durere mai repede), în cazul meu nici nu mi se irită pielea așa tare. Acum ...asta depinde de fiecare persoană dar pentru mine întotdeauna ceara.(și crede.mă că am încercat și epilatorul.) :*.

| DamiPapucii a răspuns:

Poi poti face ca mine sa nu te doara:Iei crema depilatoare te dai unde vrei si apoi te dai cu epilatoru.Si nu o sa te doara.Cu ceara nu doare epilatorul dap.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ceara m-am facut o data ( a se citi am aplicat o singura banda si nu am mai continuat ) si m-am lepadat! De ce? Pentru ca am tipat cat sa ma auda tot cartierul si am simtit durerea ceva ore bune, bonus : m-am inrosit ca racul acolo. Tare frumos, alta data nici nu mai poftesc.
Cu epilatorul e alta treaba, primele dati e cam nasol, pisca si ustura dar dupa te obisnuiesti happy. Si daca m-am obisnuit eu care fac un eveniment international pentru o intepatura de ac, crede-ma ca e sigur. happy

| DSabb a răspuns:

Eu folosesc epilatorul si m-am obisnuit cu durerea happy in plus tine cam 1 luna.

| ceziy a răspuns:

Epilator...spun eu. ceara doare mai tare si ramane mai aspru.

| edda a răspuns:

Ceara! la epilator firul creste destul de repede si nu se merita sa induri pentru nimic!:*