| Irina19 a întrebat:

Ceara sau epilator? De ce?

12 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Eu folosesc epilatorul happy

| AndrogynBeauty a răspuns:

Epilatorul este mai indicat atunci când ai firele mai groase, rezistente şi este mai eficient în a îndepărta toate firele. Ceara e bună mai ales în zonele unde părul e fin sau în acele locuri extrem de dureroase sau în care există vergeturi sau alte probleme ale pielii. În plus, ceara este mai indicată în zonele în care pielea se pliază - epilatorul te poate agăţa de pielea fină şi e cam neplăcut. Ceara are avantajul că epilatul durează mult mai puţin, dar rezultatul nu este la fel de bun ca la epilator (mai rămân fire).
Cea mai bună epilare rămâne cu ceară caldă înainte şi apoi retuş cu epilatorul.

| Lacoste a răspuns:

Buna.
Epilator pentru ca e mai bun,ceara ti se lipeste de degete, de piele, nici nu se smulg toate firele si dureaza mult mai mult decat cu epilatorul.

| Adrick a răspuns:

Ceara. mai sanatos, mai relaxant.winking

| Roshketz a răspuns:

Ceara! Tine mai mult, e mai putin dureroasa, parul nu se intareste...

| BeibiiQutz a răspuns:

Epilator deoarece este mult mai eficient si nici nu este dureros, iar epilatorul scoate firele mai din aprofunzime.

| St3fa a răspuns:

Eplilator pentru ca nu este dureros si firele sunt loate de forte aproape de radacina si cresc mai greu!

| AdyTtZa a răspuns:

Epilatoru e mai practic

| YukiChan a răspuns:

Eu zic ca epilator pentru ca la un moment dat poti spune :,, da ma epilez cu ceara! si cand esti gata sa tio pui parca incremenesti laughing'' plus de asta, daca te epilezi cu ceara risti sa ramai iritata multa vreme.cu epilatorul intr-adevar ca nu dureaza asa mult pana iti por creste la loc firele de par dar e mai comod, rareste firele si nu te irita pe asa o perioada indelungata (daca iti pui aloe vera trece in cam 2 ore) Bafta sper ca te-am ajutat happy

| rebecca_3825 a răspuns:

Ceara
pentru ca, cu epilatorul vei suferi mai mult asa tragi ceata rebede si e mai bine din propria experiente

| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Sunt baiat in primul rand. Depinde de ce zona ii vorba. Daca este vorba de o zona in care parul creste rapid atunci ceara este perfecta, pentru ca firul este smuls din radacina.Acum nu stiu cum se simple ceara dar probabil ii dureros. Epilatul cu aparatul este foarte dificil la inceput desi pe parcurs cred ca te obisnuiesti si se obtine acelasi lucru, doar ca dureaza mai mult iar durerea este treptata. Tot ce am scris mai sus sunt parerile mele dupa ce mi-am vazut mama. Desi as prefera epilatorul.

| rudolph_9083 a răspuns:

Ceara...pentru ca nu creste atat de repede si pentru ca ai mai putine riscuri sa-ti creasca firele de par sub piele

dar daca nu ai alta alternativa poti sa te faci si cu ceara