| Tanizeufa a întrebat:

Fetelor!
Bic, epilator sau ceara?
De ce?big grin

Răspuns Câştigător
| WildDream a răspuns:

Hai sa le luam pe rand si alegi tu ce ti se potriveste.
Lama : usor de folosit ( epilat rapid), nedureros (asta daca nu te tai big grin), parul creste repede (deci trebuie sa te faci des).
Epilatorul: dureros mai ales primele dati (pentru ca simti cum e smuls fiecare firicel de par in parte tongue), daca nu e de calitate in loc sa-ti smulga firele de par ti le rupe si cresc repede, pot creste fire de par pe sub piele, epilarea te tine mai mult si cu timpul ti se subtiaza firul de par (cel putin la mine am observat lucrul asta)
Ceara: e dureroasa pana te obisnuiesti (dupa cum vezi zicala cu baba sufera la frumusete e adevarata laughing ), epilarea te tine mult si cu timpul firul de par are tendinta sa se subtieze, daca ai pielea sensibila te poti irita (asta e valabila si in cazul epilatorului).
Ce am spus nu e valabil la toate fetele (fiecare are un anumit grad de rezistenta la durere si tipuri diferite de piele), eu iti zic din proprie experienta happy.

8 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Epilator pentru ca e mai rapid, te obisnuiesti cu durerea care nu e atat de puternica ca la ceara si parul nu mai creste asa repede ca la BIC.Plus ca faci si economie la bani.

| Ioananmt a răspuns:

Ceara.
Dacă te faci cu bic, o să fi după și mai păroasă, dacă te faci cu epilatorul, o să simți fiecare firicel in parte, ceara te doare, dar scapi mai repede. laughing

| Rakanishuu a răspuns:

Epilatorul, macar dureaza mai mult decat la ceara si bic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilator.
Bic, te mananca chelea si ceara inca nu mi-am facut curaj da incerc eu pana la urma laughing.

| 8mariastar a răspuns:

Epilator dureaza mai mult

| JeSuisElle a răspuns:

Epilatorul, nu-mi place cu ceara.

| PrincessSophie a răspuns:

Bic-ul in niciun caz, pe langa faptul ca trebuie sa te faci tot la 2-3 zile, iti creste parul si mai repede si mai des si iti cresc firele sub piele. Ceara e ok, eu folosesc ceara, ma tine cam 2-3 saptamani si la un moment dat firul de par se subtiaza si creste mai rar.

| alejandra007 a răspuns:

Ceara.