| chupachups1234 a întrebat:

Epilator sau ceara? De ce?

9 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Amandoua dar dezavantajul la ceara ste ca te face lipicioasa

| AndrogynBeauty a răspuns:

Ceara nu ia chiar toate firele, unele rămân. La epilator, dacă eşti atentă, nu rămâne niciun fir. Pe de altă parte, epilarea cu aparatul durează mult mai mult timp şi poate fi mai dureroasă. În anumite zone nici nu e indicat să foloseşti aparatul (unde e pielea e foarte fină, încreţită sau ai vergeturi). Pe de altă parte, dezavantajul epilatului cu ceară e că-ţi cam îndepărtează bronzul, iar unele fire se rup, nu se smulg (depinde mult de calitatea materialului - ceara - şi de priceperea ta sau a persoanei care te epilează). Eu folosesc în special aparatul, mai puţin în zonele foarte intime şi pe fund unde nu ajung, hihihi şi mă ajută cineva cu ceară.

| Jadis a răspuns:

Amandoua smulg parul din radacina si de durata. La epilator doare cand te faci, in schimb la ceara doare pe moment, atunci cand iti smulge parul. Deci ceara e mai avantajoasa zic eu. Ca la epilator trebuie sa dai de mai multe ori in acelasi loc pana se duce tot parul

| ßobolina a răspuns:

Amndoua... Dar eu ma epilez pe picioare cu benzi de epilat cu ceara de la "Farmec" si este super 14 benzi care smulg f bine firele si ai si 2 servetele cu Aloe Vera care indeparteaza toata ceara.

Aceasta firma...mai are si o crema pentru epilat tot cu aloe vera f faina la 8 lei eu am luat-o, iar benzile la 9 lei...

CU EPILATORUL aceeasi durere doar ca mai mult timp...cu benzile ai tras o data si nu te mai doare, insa cu epilatorul cam da si cum au zis mai multi, nu face mare mizerie, dar nici benzile de care ti-am zis nu fac

winking
P. s. nu incerca bicu'

| diana0983 a răspuns:

Depinde in ce zona de ex daca vrei sub brat mai degraba cu ceara ca cu epilatorul te doare mai tare dar pe picioare mai bine cu epilatorul ca de la ceara te faci lipicioasa si i mai naspabig grin

| march a răspuns:

Epilator. insa si ceara este buna. happy

Epilatorul nu face mizerie si nu te raneste.

Ceara insa. e si aia buna. xD dar face mizerie si ustura. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bicwinking

| Stephanie_2959 a răspuns:

Amandoua sunt la fel de bune:d sh dor la vel de mult. dar te poti epila cu laser sau crema daca vrei sa nu doara:d

| alexandrutarecooltarecool a răspuns:

Ceara ca e ceara. laughing