| Sara2 a întrebat:

Ceramica și titanul protejeaza parul? Mi-am cumparat o placa de păr cu plăci de ceramică de titan

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dmz123 a răspuns:

Orice placa deterioreaza parul, uscatorul tot ce intervine cu caldura, ataca firul de par, sfatul meu este sa folosesti un ser, masca, tratament ca sa-l hidratezi. eu folosesc https://www.crisalis.ro/......u-par.html cel mai bun, iti ajuta super mult parul, eu am parul decolorat si daca nu il indrept fiind ondulat zici ca este matura. Dupa ce fac baie, usuc putin parul cu prosopul si apoi aplic tratamentul care e ca o masca ce nu se clateste si apoi usuc parul si-l indrept, neaparat si ulei de par dupa. si asa il rezolv, sa para sanatos si frumos, lucios.

| Sara2 explică (pentru dmz123):

Ms, și eu tot asta folosesc, vb serios. Miroase super și protejează. Doar voiam sa știu dacă titanul e periculos

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ceramica si titanul protejeaza suprafata placii de par.
Pe tine te-ar proteja doar daca ar avea forma de casca si ai purta-o pe cap. big grin

| mihai69 a răspuns:

Nu.