| FanK a întrebat:

Ceva motode eficiente de a scapa de celulita? exercitii+alimentatia?

5 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Celulita a devenit una din cele mai stresante probleme din punct de vedere estetic,dar poate fi combătută prin exerciţii fizice şi,bineînţeles,o dietă adecvată.Poţi să scapi de ea prin terapie cu laser sau alte intervenţii chirurgicale,dar sportul e cel mai indicat. Încearcă să faci multe exerciţii care implică picioarele. Şi mersul pe bicicletă te ajută mult în astfel de cazuri. Te mai poţi inspira de aici pentru exerciţii:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Baftă!

| fustiteTUTU a răspuns:

Masaj 10 min dupa dus cu zat de cafea. In fiecare seara, dupa dus. Face minuni.

| LoveTVD a răspuns:

Buna! Am citit pe net un exercitiu foarte bun de scparea celulitei! In primul rand faci cafea si dupa ce se termina iei zaltul acela de pe fundul ibricului de la cafea o pui pe celulita si pui o carpa sau o punca deasupra si o legi ca sa stea! stai as cam o jum de ora o ora si fa ex asta timp de 1 luna! Merge a incercat o prietena de-a mea si chiar e bun! funda? :d

| lolicaa a răspuns:

Intr doctorul big grin

| Dani04 a răspuns:

Exercitii la sala + alimentatie fara grasimi si dulciuri.