| AnnyXoxo a întrebat:

Ciau fetele! >:d< Auziti... cu benzile de ceara de la veet te poti irita? si o sa ti se rereasca firele de par de la un timp sau numa =x daca te epilezi cu ceara dinaia calda `? love struck

Răspuns Câştigător
| DarkShaodw1 a răspuns:

La mine merg foarte bine, crede-ma! Pe langa faptul ca mi se pare mult mai putin dureros, chiar sunt durabile! Pe mine ma tin chiar 3-4 saptamani. Exact aceeasi situatie cu crema de epilat Veet. Asta chiar nu doare deloc.
Oricum, cu iritatul depinde de pielea ta. Eu, de exemplu, nu m-am iritat. Dar daca stii ca se poate intampla asta in cazul tau, mai bine abtine-te.
Succes:*

4 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Hei! N-am folosit. Eu cred ca te poti irita. Adica cu orice te poti irita daca ai pielea sensibila (cazul meu). Dar dupa parerea mea mai bine ai folosi ceara pentru a te depila. Recunosc ca ustura dar se vor vedea rezultatele!

| AnaBlackVampire a răspuns:

Buna!

Eu folosesc benzi de ceara veet si nu m-am iritat niciodata. Parul se ia bine si relativ repede.

Sper ca te-am ajutat.

| Pikaa a răspuns:

Prima data. iar dupa un timp pielea este obisnuita si nu te mai poti irita.Si da.de la un timp firele de par o sa se rareasca dupa un timp. fundita?sad

| anneeaa a răspuns:

Ceara calda este mult mai buna decat benzile de ceara.Eu am incercat majoritatea benzilor de ceara rece si m-am iritat de la toate. oricum iti trece destul de repede.nu este o iritatie de lunga durata...din punctul meu de vedere ceara calda da rezultate mai bune si cam 4-6 sap nu ai nicio treaba.happy