CONCURS: Cand te-ai confruntat cu caderea parului?

Perioadele de stres prelunginte, transformarile din viata noastra, schimbarile hormonale, vopsirile repetate si altele din aceleasi categorii nefaste ne influenteaza de obicei si starea de sanatate a parului, iar unul dintre cele mai frecvente simptome ca nu ne e tocmai bine e caderea parului.

Va invitam la un nou concurs cu Farmec, iar intrebarea pentru voi este: cand v-ati confruntat cu caderea parului?

Ca sa ne asiguram ca asemenea episoade nu se mai repeta, premiul este un un set de produse din gama Gerovital Plant Tratament, ce contine un Sampon Anticadere si Ser Anticadere.

Va asteptam raspunsurile pana duminica, 29 septembrie, iar apoi premiem cel mai bun raspuns. Mult succes!

116 răspunsuri:
| Koora_Ruxandra_1992 a răspuns:

Este o problema permanenta in viata mea, care insa s-a accentuat dupa ce am inceput sa-mi vopsesc parul. Acesta a devenit mai dificil de aranjat asa ca a trebuit sa apelez la o placa pentru a-mi intinde parul aproape zilnic. Am facut cateva tratamente de-a lungul timpului, care au dat rezultate temporare si dupa scurt timp, problema a revenit.

| Meys_Jbr_1991 a răspuns:

In sesiune happy

| Madalina_Ureche_1973 a răspuns:

Pe vremea cand aveam vreo 20 de ani, probabil din cauza ca eram prea indragostita...tongue, dar am rezolvat rapid problema, am folosit o lotiune Gerovital care intarzia caderea parului, drept urmare, cand m-am aruncat cu parasuta, am cazut de la 100 de metri si dupa 5 minute a ajuns si parul meu...

| RalucaEne a răspuns:

M-am confruntat cu caderea parului in 2012 cand am trecut printr-o perioada grea si stresanta pe plan personal.

| CristeaDianna a răspuns:

Nu am mari probleme cu caderea parului, dar uneori observ acest lucru cand il spal.De aceea as vrea acest tratament, pentru a preveni caderea parului in timp.

| Mari_Mari_1981 a răspuns:

Ma confrunt dintotdeauna cu caderea parului datorita poluarii si stresului.

| rocksy90 a răspuns:

Chiar in aceasta perioada sad

| Dragomir_Cornelia_1985 a răspuns:

Intotdeauna toamna sau in perioadele de stress major

| Sasarman_Amalia_1972 a răspuns:

Am avut intotdeauna un par frumos si nu as fi crezut ca voi ajunge sa ma ingrijoreze vre-odata caderea lui...Dar iata ca o data cu mult dorita sarcina au inceput sa apara si efectele secundare: m-am ales cu o boala endocrina autoimuna care are ca simptome si caderea parului. Urmez constiincios tratamentul medicamentos specific, dar problema parului inca nu s-a rezolvat... poate ca "Gerovital" ma va ajuta.

| Manuela_Bratu_1983 a răspuns:

Ma confrunt cu aceasta problema de cativa ani. Am incercat sampoane pentru caderea parului si nici un rezultat. Nu am incercat si Gerovital

| Ion_Iulia_1987 a răspuns:

Inca ma confrunt cu problema asta.imi cade si cand fac baie si cand ma pieptan si cand dau cu mana prin par...

| Flori_Nico_1991 a răspuns:

Folosesc samponul regenerant de la Gerovital

| carmenis a răspuns:

Datorita vopsirii parului in nuante diferite, am ajuns sa observ o sensibilitate a firului de par care se rupe la cea mai mica atingere.

| FEDATU a răspuns:

Din fericire am descoperit acest produs la un maazin naturist, am inceput sa-l folosesc dupa fiecare spalare, si efectul nu a intirziat.Nu mai am probleme!

| Aurora_Cimpoi_1969 a răspuns:

In fiecare primavara si spre toamna ma confrunt cu aceasta problema a caderii parului ...mai mult decat normal

| Oltean_Otilia_1989 a răspuns:

Tot timpul ma confrunt cu aceasta problema dar cand sunt stresata aceasta problema e deja exagerata!

| gyongyka a răspuns:

Avand in vedere ca am par cu fire subtire, nu tocmai ma bucur cand vine toamna sau primavara, ca in aceasta perioada imi cade foarte mult parul.

| AWaters a răspuns:

Cand ma aflu intr-o perioada stresanta atunci parca naparlesc big grin Ultima data s-a intamplat cand am dat bacul, iar anul acesta dau licenta ceea ce inseamna inca o tura de "naparleala" happy

| claudia1976 a răspuns:

Iarna trecuta am avut mari probleme cu parul.De atunci folosesc doar produse Gerovital, iar parul meu si-a recapatat sanatatea.

| loghincorina a răspuns:

Cind mi-am schimbat resedinta, din Bucuresti la Iasi!

| Posteuca_Irina_1989 a răspuns:

De cateva luni, dar pentru ca nu am reusit sa scap de problema am decis sa ma tund, se pare k nici asta nu a fost o solutie

| ArinaG a răspuns:

Bineinteles ca si eu am probleme cu podoaba capilara, mai ales cu caderea parului.In fiecare zi ma confrunt cu aceasta problema.Fiind adolescenta si avand numerosi factori care duc la aceasta problema(placa de par, sampoane care nu merg cu tipul meu de par, perie prea rigida, poluarea din aer, fel si fel de substante chimice pentru volum, stralucire, indreptare, miros placut) am surprinza ca in fiecare zi sa mai pierd din par.De asemenea, schimbarile de anotimp si mancarea pregatita in fast-fooduri pe care o consum isi pune amprenta si pe parul meu.

| Angheluta_Mirela_1988 a răspuns:

Ufff... E groaznic, dupa ce am nascut imi cade intruna.M-am saturat.Nu stiu ce sa ii mai fac

| Belecciu_Claudia_1968 a răspuns:

O cadere masiva de par am avut dua ce am nascut fetita probabil datorita schimbarilor hormonale.