| Adeniy a întrebat:

Cozonacul cu nuca ingrasa? Cam cate calorii are o felie?

Răspuns Câştigător
| Vlelupu a răspuns:

In reteta cozonacului cu nuca se regasesc mai multe "pericole" pentru silueta: faina de grau; zahar; ulei; unt; nuca; cacao; oua. Si asta daca este un cozonac facut in casa. Unul din magazin mai poate contine si aditivi alimentari, o alta pacoste pentru sanatatea organismului.

Daca este consumat in exces, normal ca ingrasa. Trebuie tinut cont ca o persoana se va ingrasa daca aportul alimentar depaseste necesarul de calorii consumate.

Depinde de gramajul feliei, pentru a face si un spirit de gluma.

1 răspuns:
| pwp a răspuns:

Da,e normal sa ingrase.e un fel de paine +zahar+oua si altele...dar merg 2-3 felii de cozonac de pofta chiar daca esti la regim.