| love0910 a întrebat:

Credeti ca ar fi ok sa folosesc la scoala un BB cream, un balsam de buze si un rimel transparent? Vreau sa am un aspect placut si ingrijit dar fara sa am o masca pe fata pentru ca am cateva probleme cu tenul. Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
P.S. Am trecut in clasa a 8 a.

Răspuns Câştigător
| ClaireMcCollins a răspuns:

Este foarte ok, nu iese in evidenta, e discret si ingrijit. Daca nu ai probleme cu tenul iti recomand sa folosesti un BB-cream lejer (are in el si iluminant, si protectie solara ceea ce este foarte bine), nu un CC-cream sau fond de ten. Alege o culoare naturala, potrivita nuantei tenului si sa nu uiti sa intinzi si pe gat pentru ca nu doresti un aspect de masca. Balsamul poate sa aiba si putina culoare in el, nu foarte multa fiindca ar deveni un ruj, dar cat sa iti dea o culoare frumoasa si discreta buzelor.
Succes! happy

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da, e ok.

| DanaQ a răspuns:

Da, dar ai grija ca nuanta BB cream-ului sa ti se potriveasca, sa nu fie diferente ten/gat... De ex., CC cream-ul de la Elmiplant este foarte fain, acesta: http://1.bp.blogspot.com/......N0260.JPG, insa conditia e sa ai tenul curat, fara acnee. BB-urile si CC-urile (practic niste creme colorate :P. Nu vad diferente intre ele.), nu acopera mare lucru, doar uniformizeaza nuanta tenului.

| NataliaAntonia a răspuns:

Nu cred ca ar fi o problema atata timp cat make-up-ul tau este discret si nu te scoate prea tare in evidenta..Eu spun ca e okwinking :*