| Elimalicri a întrebat:

Credeti ca o fata care poarte ochelari de vedere este urata sau nu este la fel de frumoasa ca una care nu are ochelari? Va rog argumentati-va raspunsul.happy

Răspuns Câştigător
| UKlover a răspuns:

O fata care poarta ochelari de vedere care i se potrivesc arata foarte bine. Ochelarii de vedere ascund micile imperfectiuni ale fetei si o fac mai simetrica. O fata cu ochelari de vedere este la fel de frumoasa ca una fara.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cred că trebuie să te accepți așa cum ești!
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Draga mea, exista atatea modele de ochelari de vedre incat e aproape imposibil sa nu gasesti un model care sa nu iti stea bine. Iar cand vine vorba despre o afectiune a ochiului nici nu mai stai la discuti sa te gandesti daca esti urata sau frumoasa, porti si cei mai groaznici ochelari doar pentru a vedea bine. Parerea mea e ca mai bine vezi ca un om normal decat sa nu porti ochelari ca iti sta mai bine fara. Asa ca nu poti compara nnicioadata o persoana fara defecte de vedere cu o persoana cu defecte de vedere care poarta ochelari pentru asi corecta vederea.
E ca si corsetele pentru colana, sunt persoane care poarta aceste corsete pentru asi indrepta coloana, nu sunt tocmai cele mai frumoase dar oameni le poarta datorita faptului ca sanatatea e mut mai importanta decat frumusetea.
Mai bine sanatos si urat decat bolnav si frumos.

| TeoPT a răspuns:

De ce ar avea ochelarii de vedere cea mai mică legătură cu frumusețea unei fete? Păi, te uiți la fată, sau la ochelari? Dacă fata e dulce, o să arate bine și cu ochelari, și fără, dacă e borâtă, la fel de urât va arăta și fără ochelari, și cu ochelari. As simple as that.

| sowhatt a răspuns:

Eu port ochelari de vedere de mult timp. Nu ma consider o frumusete, dar nu pot spune ca sunt urata din cauza ochelarilor...

Răspuns utilizator avertizat
| undercover01 a răspuns:

Depinde.pe unele fete le avantajeaza ochelarii, iar pe altele nu.depinde de trasaturile fetei.