| laura_2327 a întrebat:

Credeti ca rimelul afecteaza fata sau ochii?

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Rimelul face rau genelor numai daca te dai prea des si daca nu te demachezi.Cand te dai cu rimel trebuie sa ai grija sa nu fie in cantitate prea mare si sa nu incarce prea tare genele, altfel dauneaza.big grin

| alexa a răspuns:

Da mai ales daca este unul de proasta calitate sau in cel mai rau caz expirat
iti provoaca mankrimi si iti cad genele, deci nu cred ca ti.ai dori asta...
daca vrei neaparat ia unul bunwinking
bafta

| catalina_2916 a răspuns:

Chiar ieri am citit intr-un ziar despre urmarile folosirii rimelului.scria k mascara poate duce la orbire. pielea din jurul ochilor este foarte sensibila, iar in condact cu periuta de la rimel se poate irita.mai mult, periuta aspra a mascarei poate provoca leziuni ale globului ocular, ducand astfel la pierderea vederii ochiului afectat. din cauza substantelor toxice ce le contine mascara, femeile se pot alege si cu ciuperci la nivelul globului ocular...

| littlesunshine a răspuns:

Genele cu siguranta. Eu am folosit o mascara de la "Rimel" si mi-au cazut la gene... pfiuu. acum am unul de la The Body Shop. sunt mai scupe dar sunt bune si nu se consuma foarte repede. Ochii.hmm. am vazut si persoane care sunt alergice. le lacrimeaza ochii de la mascara.

| Jonsdottir a răspuns:

Daca vei apica rimelul de la baza genelor cand te vei demachia ti se vor rupe, asa ca rimeleazale ma putin si nu chiar de la radacina

| J7anine a răspuns:

Depinde de calitate, de organismul tau, daca ai alergie la ceva din compozitia lui. Evident alea mai bune costa mai mult. Oricum neaparat trebuie sa te demachiezi seara. Mie alea waterproof mi se par aiurea. Plus ca mai exista varianta vopsitului genelor. Daca o fi bine sau nu, iar e loc de discutat... happy

| kayura a răspuns:

Nu chiar afecteaza fata dar ochii cu siguranta.Cunosc o veche prietena care se dadea cu rimel de la 4 ani si intr-un an ii cazusera genele de tot.Acum si-a revenit, insa a fost o perioada foarte grea pentru ea atunci.