| browneyes99 a întrebat:

Credeti ca sunt grasa? am 1.52 inaltime, 43 kg si 11 ani... eu una ma vad grasasadsadsad stiti vreo modalitate adegvata pentru copii de a slabi? funda marewinking!

Răspuns Câştigător
| alecsa98 a răspuns:

Tu esti copil, trebuie sa cresti, nu trebuie sa te gandesti la asta...eu zic ca arati bine

16 răspunsuri:
| alexandra_8659 a răspuns:

NU esti grasa! Inaltimea trebuie sa fie direct proportionala cu greutatea ( 1. 52 inaltime- 52 de kilograme). Tu ai mai putin deci...fii fericita.winking

| Jadis a răspuns:

Nu esti grasa esti bolnava laughing Eu am 14 ani si 40 de kile. Da esti extrem de grasa

| Jadis a răspuns:

Eu am 1, 63

| BlackScribble a răspuns:

Nu esti grasa de loc! Eu am 1. 60 si am 49 kgbig grin
Am o carte si acolo scrie ca la inaltimi intre 1. 50 si 1. 60 trebuie sa ai intre 40 si 60 de kg...deci linisteste-tehappy

| Ofiintă a răspuns:

Dik uh am apropae 14 ani si am 1 53 inaltime si 43 kg pai eu is multumita pentru ca n-are de ce sa nu fiu cu inaltimea mai putin dau gandeste-te ca la 160 au 50 kg si uh la 150 au 40 trebuie sa fie o diferenta esti super ok

| Sconcsiş a răspuns:

Nu

@Ivana

Nu e grasa daca te iei dupa inaltime. Tu ce inaltime ai? straight face

| Gggeorgiana a răspuns:

Nu, nu esti cunosc o persoana cu 1, 52 inltime care are 84 de kg, deci?

| Gggeorgiana a răspuns:

Nu, nu esti dc crezi asta?big grin

| browneyes99 explică:

Mda... multumesc mult de raspunscryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu cred ca esti bine pentru varsta ta.Ar mai trebui sa pui 2-3 kg pe tine, deoarece in unele cazuri este rau sa ai impresia ca esti grasa.Ar fi bine chiar daca ai avea 45 de kg si asta nu inseamna ca esti o fata grasa! Unele fete sunt numai osul si pielea, dar asta nu inseamna sa fii si tu asa, deoarece asta duce la o boala care te poate duce la anexie! Lasa slabitul la varsta asta. Tu esti o fata in crestere si esti foarte bine, nu trebuie sa ai impresia ca esti grasa(NU ESTI!). NU trebuie sa slabesti! aaaa si daca inca mai ai impresia ca esti grasa lasa mancarea nesanatoasa si sucurile carbogazoase(cola), mananca fructe, legume si carne de pui sau peste sau de vita si bea apa sau sucuri naturale! te pup, paa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti foarte slaba

| Namastee a răspuns:

Si eu am cam aceeasi prob.am 1. 58 12 ani si 40...am putina burtica si alergggggg incontiunu( degeaba ) am fost la medic jji a sp ca asa se intaampla la unele pers can intra la pubertate

| Adoniaa a răspuns:

Nu esti grasa.eu am 50 de kg si am 12 aniwinkingwinking

| Johnny2010 a răspuns:

Nu-ti fa probleme situatia se va remedia cu timpul cand vei mai creste, cea mai buna modalitate pentru tine este un pic de miscare cum ar fi educatia fizica si mare atentie la dulciuri!

| yuli98pink a răspuns:

Multi se simt presati din aceasta cauza...si nu poti tine o dieta.Iti recomand un sport Eu fac voley si am scapat de cateva kg in plus Daca vrei si u la voley ceremi id si vb pe mess

| andra15956 a răspuns:

Esti slabuta