| Sophie14444444444 a întrebat:

Este bine o fata de 11 ani, 1.52 inaltime si 38-39 kg careia i-a venit menstruatia si practica un sport? Ma refer daca e grasa sau altceva. P. S: Nu sunt eu.

7 răspunsuri:
| Trufa_7676 a răspuns:

Nu, nu e grasa, este foarte bine. Adevarul este ca menstruatia i`a venit cam devreme, dar nu`i motiv de panica, in legatura cu sportul...ei bine, este ok sa-l practice in zilele in care nu are menstruatie.

| BlackBVB a răspuns:

Mai pune cateva kg si e super ok

| cυρcαкє a răspuns:

Depinde si de cum este ea de obicei ( Eu m-am prins ca esti tu, adica ii sti fix inaltimea si greutatea, se cunoaste ca esti tu.big grin).Si nu este deloc bine.

Bye!

| Cryssu17 a răspuns:

Da`i bine.happyEste potrvita pentru varsta`ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ok pentru varsta ei; are o greutate cat se poate de normala.

| Răspuns_9097 a răspuns:

Persoana nu e grasa nici slabă este potrivită. La 1.52 înăţime ar trebui să aibă cam 42 de kg.Şi dacă i-a venit menstruaţia şi practică un anumit sport nu este nici o problemă din contră sportul este sugerat!;-* Sper că ţi-am fost de ajutor!

| Basketball23 a răspuns:

Sophie este chiar indicat sa practici sport cand ai menstruatie deci da e super bine si nu nu e grasa deloc deci da poate sa practice sport si cand are menstruatie fundabig grin