| Daysukki a întrebat:

Creionul dermatograf afecteaza ochiul?

Răspuns Câştigător
| dollydee a răspuns:

Depinde de calitate...in principiu, machiajul de orice fel nu ar trebui conceput sa dauneze ca doar nu il folosim sa ne facem rau. Rimelul, spre exemplu contine substante antibacteriene care protejeaza ochiul, iar fondul de ten de asemenea, protejeaza tenul si il hidrateaza.
Este foare importanta igiena, mai ales cand umbli cu ustensile pentru ochi. Spala-te pa maini inainte sa te machiezi si creionul si rimelul nu trebuie imprumutat nimanui. Il folosesti doar tu pentru ca altfel exista riscul sa iei unele boli si nu vrei asta. Deci cumpara-ti un dermatograf bun, foloseste-l cu grija, nu in exces si nu o sa ai nicio problema. Numai bine!

7 răspunsuri:
| R_9329 a răspuns:

Nuu.

| Ciprian a răspuns:

Nu, nu il afecteaza.

| A_7901 a răspuns:

Il afecteaza daca il bagi adanc in mucoasa si daca e prost. Mai bine iei unul scump si sa fii sigura ga e bun.

| BuBuLetS a răspuns:

Unii spun ca afecteaza, dar stai linistita ca nu iti afecteaza cu nimicwinking.

| KrUeLlA a răspuns:

Ba da.:-|. e ca celelalte machiaje.foloseste o crema daca dai p sus.inainte si machiaj

| Gumadependenta a răspuns:

Si eu ma machiez.mereu.afecteaza intr-un fel ochiul.ai grija sa nu iti intre in ochi.ca in rest.nu e asa mare problema.si sa nu te dai in exces

| ancaRjaibi a răspuns:

Creionul dermatograf nu afecteaza ochiul, in cel mai rau caz poti simti usturimi la folosire daca e de proasta calitate.Nu iti fa probleme, probleme serioase nu o sa aparahappy