| BeliebersGJB a întrebat:

Crema supliform de vergeturi si celulita este buna? Cat timp trebuie sa ma dau cu ea ca sa dea rezultate? Mentionez ca nu am un grad avansat de celulita dar am vergeturi. funda

3 răspunsuri:
| oLeNNNao a răspuns:

Desi nu pun sanatatea in pericol, vergeturile pot provoca stari instabile de constiinta. Exista diverse produse care promit ca vor face ca vergeturile sa fie mai putin vizibile, incluzand lotiuni, creme, tratamente cu laser si dermabraziune. Unii oameni apeleaza chiar si la interventii chirurgicale pentru a indeparta vergeturile din zona abdomenului.

Pentru cei care nu vor sa ajunga la operatie sau alte tratamente mai costisitoare, ScarGel este un produs ieftin si eficient care va reduce aspectul vergeturilor. Fie ca sunteti adolescent sau ati scazut mult in greutate intr-o perioada foarte scurta, vergeturile nu trebuie sa fie o sursa constanta de frustrare. ScarGel va poate ajuta sa aratati din nou ca voi insiva.

Aplicand ScarGel® de trei ori pe zi pentru opt saptamani pe cicatricile noi si de trei ori pe zi pentru sase luni pe cicatrici mai vechi poate parea ca o perioada lunga de timp. Dar faptul ca cicatricile vor tinde sa dispara merita! In general, veti incepe sa vedeti ameliorari vizibile dupa primele 4 saptamani.
Bafta :*

| AlwaysMe a răspuns:

Pentru vergeturi poti sa incerci cam orice... oricum si eu am avut si am dat..si niciun rezultat..insa au disparut ele singure de la un timp

| Papusik478 a răspuns:

Adevarul este ca toate cremele nu vor face mai mult decat sa previna aparitia vergeturilor, si oricum nu fara sport si alimentatie corecta. Pentru a scapa de vergeturi happy nu prea ai sanse, cel mult, ele se vor estompa cu timpul, daca vergeturile sunt albe deja nu mai ai chiar ce sa faci happy. Eu personal am incercat si laser, am cheltuit o gramada de bani si niciun rezultat, pentru ca nu am avut decat intr-un loc si nu foarte evidente, le-am acoperit cu un tatuaj draguthappy... Pentru celulita, mult sport, lichide, cat mai putin stat, creme, masaje...
Ai grija de tine, si nu disperahappy aproape toate fetele se confrunta cu problemele astea... so, cu sau fara celulita & vergeturi tot tu esti :*. Te pup.